Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szabad tartani több törpehörcs...

Rbit kérdése:

Szabad tartani több törpehörcsögöt egy ketrecben? (Külömböző neműeket)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eljott az az ido hogy hörcsögöket veszek, viszont még soha nem volt hörcsögöm.(dzsungáriai törpehörcsögre gondoltam) Pont ezért természetesen mindenfele oldalon, mindenfele dolognak utána olvastam.

És voltak olyan oldalak ahol azt írták hogy ugyan abból a nemből 2 darabot egy ketrecben nem szabad tartani. Másik oldalakon azt olvastam hogy kettő hörcsögöt egyáltalán nem szabat egy ketrecben tartani. Most hogy van ez? Segítsetek picit, ugyan is én szeretnék venni egy hímet magamnak, egy nőstényt pedig barátnőmnek.

Válaszokat előre is köszönöm.


2015. dec. 1. 20:09
 1/3 anonim válasza:
Nekem is 2 törpehörcsögöm volt egy ketrecben, végül külön kellett őket választani, mert verekedtek.
2015. dec. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyik pillanatról a másikra egymásnak fognak ugrani (ha tesók, ha nem), mert területvédő állatok, így az erősebb megöli a gyengébbet. Tilos együtt tartani többet, mert az esetek 99%-ában véres harc lesz a vége a dolognak. Egy ketrecben tehát csak egy höri legyen.

Mindenképpen tenyésztőtől szerezd be a hörit, mert a kereskedésekben sok a beteg (beltenyészet és vérfertőzés). Két höri akkor se találkozzon egymással, ha kiengeded őket szaladgálni, mert ha különböző neműek, 5 mp alatt párosodnak, és abból sok-sok kicsi lesz, ami rengeteg teendővel jár. Mivel az első hörid lesz, ne akarj kishöriket, mert még túl nagy falat lenne elsőre.

9 éve dzsungitartó

2015. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dzsungikat tilos együtt tartani! Még az együtt nevelkedett, egynemű testvérek is összevesznek, csak idő kérdése. (Persze mindig van VALAKI, aki hallott valakiről, akinek az unokahúgának a barátnője gond nélkül tartott egyszer valamikor együtt két dzsungit, de ennek kb. ennyi a reális esélye.)


Különneműeknél pláne!!!

1. nagyon szapora, és ha hagyod annyit szülni a nőstényt, amennyit a természet engedne, az amúgy is rövid életű jószág igen hamar elpusztul

2. a vérvonalak ismeretének hiányában felelőtlenség fialtatni

3. a tenyészetekben is csak pároztatásra teszik össze a dzsungikat, részben mert összevesznek / stresszelik egymást

2015. dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!