Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Borzasztoan sokat eszik a...

Borzasztoan sokat eszik a nyuszikam! Ez normalis? Es az alabbi tulajdonsagai? Bovebben alul.

Figyelt kérdés

Ot napja van nalam a nyuszika, mar imadom, viszont irgalmatlanul sokat eszik... Tapot kap 1-1 marekkal reggel es este, de a szenat folyamatosan megallas nelkul eszi, ennek eredmenyekeppen ezalatt az ot nap alatt szepen megis hizott :))) Ugye a kajcsizas egyutt jar a kakival... napi kozel 400 bogyot ereget... nem szamoltam nyilvan, de ranezesre kb ennyi... Mindez normalis???? Ja, es a bogyikat term a lakasban is szepen hullajtja... ha tiz percre kiteszem a ketrecbol elereszt ugy husz bogyit... :))))))


Masik kerdesem, mivel elso nyuszis vagyok, nem tudom eldonteni h a nyuszikam szeret e... Olembe siman megmarad, szereti ha simogatom, ha az agyamra teszem ugral es szaladgal rajta ossze vissza, mindent megnyal kiveve engem... Ha hivom nem nagyon figyel ram, viszont magatol neha oda ugrabugral hozzam es finoman megharapja az ujjam, vagy epp "puszit ad", legalabbis ugy gondolom, fele hajolok es belepuszil az arcomba :) de ha leteszem a foldre akkor mar nem hagyja magat megfogni... ugy nem nagyon jon oda hozzam... a cicaimmal viszont baratkozna... azt gondolom jol erzi magat nalam, elhenyel, alszik nyugodtan stbstb, de nem tudom, engem vajon szeret? es mi lehet annak az oka h mindent megnyal de a kezemet nem? :( jo iranyba haladunk szerintetek?


2015. dec. 5. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:
A szénától nem hízik, az állandó evés meg normális. Adj neki kevesebb tápot. Teljesen normálisan viselkedik, olvass többet a nyuszikról.
2015. dec. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Normálisan viselkedik. A nyuszik rengeteget esznek, mert folyamatos mozgásban kell tartani az emésztőrendszerüket. A széna direkt azért van, mert nem hizlal és egész nap rágcsálhatja, még a fogait is jól koptatja. A táp teljesen felesleges dolog, egészségtelen és nagyon hizlal, ráadásul egyes tápanyagokat, amire a nyuszinak szüksége van, nem kapja meg belőle, egyesekből viszont túl sokat kap, ezért hal mennyi annyi nyuszi olyan korán.

Érdemes ezt elolvasnod:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7390373-n..

A sok bogyó is azért van, mert az emésztőrendszere folyamatos mozgásban van.

Az hogy szeret-e egy érdekes kérdés. Olyan szeretettel, mint az emberi szeretet, soha nem fog szeretni, mert a nyulak erre képtelenek, bárki bármit mond, náluk ilyen jellegű érzések nincsenek. Viszont nyúlszeretet alatt nyilván azt értjük, amikor kezes a nyuszi, szelíd, odajön hozzánk, élvezi a simogatást stb. Idesorolhatjuk a nyaldosást is, ami náluk nem puszi, hanem tisztogatás, egy amolyan ösztönszerű cselekedet, de sokat betudják puszinak. Ezzel az a probléma, hogy nem mindig azért csinálják, mert annyira szeretik a gazdit. A legtöbb esetben a nyúl azért nyalogatja az embert, mert az ember sokszor egyedül tartja ezt az egyébként rendkívül társas lényt. A nyulak napi rutinja a fajtárs lenyalogatása és mivel egyedül van, nincs társa, kénytelen az embert nyalogatni. Ha valaki több nyulat tart, ott bizony ritka, ha elkezdik az embert nyaldosni. Megesik, de ritka, míg az egyedül tartott nyusziknál egyáltalán nem ritka.

Na de a lényeg, hogy ha így viselkedik veled, az teljesen jó. 5 nap alatt nem fog "megszeretni" de nem fél tőled (annyira), mivel odaugrál hozzád, szelíd. Akkor vagytok igazán jóban, ha odamegy hozzád, nem fut el előled, eszik a kezedben, hagyja, hogy simogasd (már ha szereti, mert vannak nyulak, amik utálják, akkor is, ha teljesen szelídek) és ami még fontos, hogy előtted ki mer dőlni. Azaz teljesen oldalra vágja magát és pihen. Ez a bizalom jele, nem érzi fenyegetve magát a közeledben, teljes nyugalommal pihen, alszik, ha mellette vagy.

Megnyalni azért nyalja meg a dolgokat, mert ismerkedik velük ill. valami ételszerű illatot érezhet rajta. Bár általában nm jellemző a nyaldosás, csak a szimatolás. Ami nyaldosásnak tűnhet esetleg, az az, hogy az állat a dolgokhoz érinti, mert ott van egy szagmirigye, amivel jelöl. Ezt te nem érez, de az összes nyúl számára egyértelmű, hogy az a dolog az övé. A kezeddel ilyet nyilván nem csinál, te egy élőlény vagy.

Amúgy emelgetni ne nagyon emelgesd (az öledbe se) inkább menj le mellé a földre. Minden nyúl utálja, ha felemelik, mert ösztönösen a ragadozókra emlékeztetik. Ha azt is látod, hogy néhány nyúl teljesen nyugodtan tűri az emelgetést, általában azok és félnek és stresszelnek, csak rájöttek, hogy teljesen fölösleges kapálózni vagy egyszerűen kb. sokkban vannak és emg se mernek mozdulni.

2015. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy mennyiféle személyiségű nyuszi van :)

Az én nyuszim soha nem evett szinte szénát,néha 1-1 szálat elrágcsált. Pár hét elteltével mindig kidobtam a ketrecen lévő szénatartóból, és próbálkoztam ismét frissel, de nem volt sikere. Ismerősöm nyuszija meg szinte tápot nem is evett, csak szénát.

Az én nyuszim sokkal nehezebben szokta meg az érintést, kb fél év volt, mire meg tudtm fogni rendesen. Sose úgy emeltem fel, mint egy cicát, hogy a grabancánál fogva. inkább mint egy kisgyereket, az első lábai mögött átfogva a törzsét. De sosem tiltakotott. Ölben nem szívesen volt, de idősebb korára ha álltam, és úgy fogtam, szépen megmaradt.

A te nyuszidnak szerintem szimpatikus vagy, kedvel téged. De még nem szeret.

A saját nyuszimból kiindulva. Hallgatott a nevére, és mint az árnyék, mindenhová követett engem. Ha mentem, ment, ha megálltam, ott állt mellettem, el sem mozdult. Amíg zuhanyoztam, ült, és várt a kád mellett.És minden reggel úgy fogadott, mint aki évek óta nem látott. Amíg egyetemen voltam, és hét közben nem látott, ki sem jött a ketrecéből. Nem ugrált, lógatta a fülét, és senkihez nem ment oda. Amikor hazaértem... úgy sosem örült nekem még senki. Ha nem vele foglalkoztam, addig piszkált, amíg simogatni nem kezdtem. Az állatorvosnál, hiába fogták le, kiugrott az asszisztens nő kezéből (többször is) és óriási ugrással a karomba vetette magát. Annyira szerettem, hiányzik.

De biztos, hogy ezeket te is mind meg fogod látni,tapasztalni, nagyon jó úton jrtok :) A nyusziknál szerintem különlegesebb állatok nincsenek.

2015. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!