Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meggyógyulhat egy idősebb...

Gyümölcskosár kérdése:

Meggyógyulhat egy idősebb tengerimalacka is rühösségből? Sajnos a kisebbik is rühös, mindkettő fiúcska.

Figyelt kérdés
Pár napja kezdtek vakarózni, elég erősen. A Macikám 4 éves, Manó pedig 5 hónapos. Macival van nagyobb baj. Ő már annyira vakaródzik, hogy ugrál, fejét rázza,stb. Megnéztem a malacos oldalakon, és nagyon rühes tüneteket produkál szegénykém. Ő eléggé levert ettől kevesebbet is eszik. A kezemben is nyugtalan ugrál. Azelőtt nagyon nyugodt volt. A kicsi csak vakaródzik egyenlőre, komoly tünetei nincsenek. Macit holnap viszem állatorvoshoz, de vigyem a Manót is? Mert gondolom őt is kellene. Nyugtassatok meg, a 4 éves malacka meggyógyulhat ebből, állatorvosi segítséggel? Nagyon féltem őt mivel már nem fiatal.
2015. dec. 6. 22:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Rendszeresen takarítom őket, tehát ettől nem lehet baj. Egyébként az ember elkaphatja ezt tőlük?
2015. dec. 6. 22:28
 2/16 anonim ***** válasza:
Ember is elkaphatja, de a rüh nem terem csak úgy ott, az egy élősködő, valahonnan be kell vinni.
2015. dec. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ez igaz, a kicsit állatkereskedésben vettem lehet ő hozta haza, de akkor még egyáltalán nem vakaródzott. Amúgy ő szépen fejlődik virgonc . Nemrég voltak egerek a házunkban, családi házban lakunk. Arra is gondoltam, hogy tőlük is elkaphatták, mivel az egér rüh hordozó is lehet. Éjszaka meg lehet hogy simán bementek a malackák ketrecébe, mivel ott van mindig élelem. És beférnek a rácsokon. Sajnos minden helyiségben találtunk egereket. Nálunk a környéken elég gyakori az egér a szomszédaimnál is. Jelenleg nincsenek egereink. Ez egy feltételezés, mert más dolgokra nem tudok gondolni.
2015. dec. 6. 22:53
 4/16 anonim ***** válasza:
Elkaphatja ember is. Takarítsd gumikesztyűvel. Meggyógyulhat,persze,állatorvos ír fel rá külsőleges gyógyszert.
2015. dec. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor jó ha meggyógyulhat! Nemsokára viszem őket orvoshoz, már beszéltem telefonon az állatorvossal, így nemsoká megyünk. Igen gumikesztyűvel szoktam takarítani a ketrecet.
2015. dec. 7. 09:37
 6/16 A kérdező kommentje:
Na voltunk orvosnál. Macikám az idősebb kapott 2 szurit, meg a nyakára cseppentőt, és szájon át gyógyszert. A kisebbnek Manónak csak cseppentő kellett. Még kell a Macikámnak 2-3 szuri, holnap viszem a következőre. Az orvos szerint meg fog gyógyulni, de most nagyon levert, nem eszik csak pihen. Persze mondjuk szegénykémet nagyon megviselte ez a tortúra. Remélem estére már jobban lesz kicsikét. Mondjuk Manókámat is megviselte az orvos ellátás ő is kába még kicsit. Remélem jobban lesznek, főleg Macikám. Mert most csak gubbaszt. Manó tuti hamar rendbe jön, mert ő egy igazi kis vasgyúró. :) és megvizsgálta őket a doki, más bajuk nincs szerencsére de éppen elég ez is.
2015. dec. 7. 12:55
 7/16 anonim ***** válasza:
Jobbulást nekik :) és kitartást.
2015. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Már második napi szuri után azt mondta az orvos, hogy már sokkal szebb a bőre. :) Még egy pár napig vinnem kell szurira. Csak szegénykém már nagyon fél az orvostól. Azt mondta az orvos teljesen rendbe fog jönni. Hát nagyon remélem,hogy így lesz, mert az azért izgul az ember ilyenkor. Macikám vitaminokat, és bélflóra gyógyszereket is kap szájon át. A Manókám a kisebbik csak vakaródzik, neki szerencsére nincs komoly baja. De már neki is tisztul a bőre a cseppentőtől :)
2015. dec. 9. 09:20
 9/16 gyevickie ***** válasza:

Szia, az orvosi kezelés mellett nagyon fontos a ketrec, a berendezési tárgyak, a textilek, a lapátok fertőtlenítése! Ecetes forró viz jó erre a célra és a malacokra sem veszélyes. A szobát pedig jó alaposan porszívózd ki körülöttük!

Cebion cseppet (c vitamin) is adhatsz nekik, szájukba nem a vízükbe. Erősíti az immunrendszert, segít küzdeni a rüh ellen. A szőr és bőr regenerációját is segíti.

Jobbulást a malackáknak! :)

2015. dec. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Mindent kimostam fertőtlenítettem, porszívóztam. A madaraim is kaptak cseppeket a nyakukra, mert az egyik elkapta. Őt is vittük állatorvoshoz. Még szerencse, hogy nálunk az orvos mindenféle állatokkal foglalkozik. Szerencsére sokkal jobban vannak már, Macikám volt betegebb, de szépen gyógyul már iszik is végre! :) :) Manókám szerencsére most is kis hiperaktív. :) Holnap kontrollra viszem őket újra orvoshoz, és megint kapnak cseppeket. Hát mostantól tartani fogok itthon cseppeket amilyet majd mond az orvos, és szerzek nekik amit irtál! Amúgy a hideg is kiráz attól a gondolattól mi van ha nem viszem őket időben orvoshoz. Talán már nem élnének. Ez durva betegség bele is halhatnak kezelés nélkül. Mondjuk én mindig figyelem őket. És Macikámon és így tűnt fel nekem, hogy nem olyan mint rég. De már kezd a régi lenni a kis drágám. Olyan édesek így ketten. :) :)
2015. dec. 13. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!