Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik az a egér faj amelyik...

Melyik az a egér faj amelyik egyáltalán nem harap? Nagyon cukinbak tartom az egereket, de félek tőle hogy harap, így nem merek tartani. Volt egy hörcsögöm nagyon régen és az harapott.

Figyelt kérdés
2015. dec. 10. 22:36
 1/8 anonim válasza:
amelyik ott van a számítógéped mellett...
2015. dec. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
most olvasom ezeket a Japán táncoló egereket. azt írják nem harapnak.
2015. dec. 10. 23:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Olyan rágcsáló nem létezik, amelyik nem harap/hat. Ezer oka lehet harapni. Nem megfelelően nyúlsz hozzá, megijed, bal lábbal kelt fel, vagy bármi más.. :) Egyébként volt egy hörcsögöm(a sok közül), aki egyáltalán nem harapott. A kivétel, ami erősíti a szabályt.. :)
2015. dec. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az egyik hörcsögöm nekem is csak akkor harapott, amikor álmából keltettem fel. Mondjuk normálisan is kell vele bánni. Viszont a másik harapósabb volt, nála előfordult, hogy le akart jönni a kezemből, azért harapott.


Egerekről nem tudok nyilatkozni, de gondolom náluk is úgy van, hogy az egyik harapósabb, a másik kevésbé. Viszont az egerek társas állatok, azokból nem többet kell tartani? Úgyhogy biztos lesz köztük szelídebb és vadabb.

2015. dec. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem mongol futóegereim vannak és nem harapnak
2015. dec. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Aminek foga van, az harapni is képes. Hogy megteszi-e, az viszont attól függ, hogyan szocializálták. Ha tenyésztőtől veszed a kisállatod, aki foglalkozik vele kiskorától kezdve, akkor gyakorlatilag bármilyen rágcsálód lehet a harapás veszélye nélkül. Nekem például volt olyan hörcsögöm, amit kenyérre lehetett kenni. Meg mongol futóm, ami állandóan harapott. Egyik sem az állat faján múlt, hanem a helyen ahol megszülettek és életük első tapasztalatait begyűjtötték az emberekkel kapcsolatban.
2015. dec. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Neveléstől függ. Ha kis korától kézhez van szoktatva az egér akkor nem harap. Én 3-4 hetes pattogós harapós kisegereket szoktattam át vállra mászós nyugodt egerekké. Sok foglalkozás a lényeg.
2015. dec. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem két hím mongol futóegerem van 9 hónapja vannak velem egyik sem harapott meg soha. :) koppkoppkopp
2015. dec. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!