Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rágja a hörcsögöm a...

Miért rágja a hörcsögöm a ketrece rácsait?

Figyelt kérdés
Van egy dzsungi törpehörim. Már egy éves. Nálam négy hete van, egy 65 cm x 45 cm-s, és 35 cm magas ketrecben tartom. (Készülőben van számára házilag egy második szint) Előző gazdija egy 12 literes terráriumban tartotta. Nem volt semmi gond, egészen tegnapig, amikor is elkezdte rágni a rácsot. Három és fél hétig ez eszébe sem jutott. A fogkoptatókő és gallyak már nem érdeklik. Azt hittem, tetszeni fog neki a nagyobb hely, de mégsem. Visszategyem?

2015. dec. 11. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Dehogy!!!! 12 literesben??? Szegény állat!!!


Biztos tetszik neki a nagyobb hely:), sőt, még nagyobbat akar:)) Szerintem az emeletet is imádni fogja:)


Ha van fogkoptató és gallyak, akkor nem is ennek hiánya a gond - és akkor többféle ilyen jellegű lehetősége is van, szóval ez is kilőve, mint probléma (mert nálam van olyan höri, amelyik rá sem hederít a gallyra, meg olyan is, aki rá sem hederít a fogkoptatókőre, ezért én mindegyiknek többfélét is teszek be ilyenekből.


Valószínűleg egy kicsit unatkozik. (Végül is nem szórakoztathatod nap(éj)hosszat:S Szerintem ha beteszed az emeletet vagy teszel be pár játékot (akár egészen egyszerű dolgokat), akkor megfeledkezhet (egy időre) a ketrecrágásról - de pl. az egyik hörcsögöm a terráriumzár belső csavarjára van rákattanva, pedig "mindene" van, és sokat is van kézben, mégis rengeteget nyűvi... Mondjuk az fém, nem fog rajta a foga:) Szóval lehet, hogy ez a "fixa ideája", és nem fogod tudni "lebeszélni" róla, akkor sem, ha tényleg mindent megadsz neki... De ettől még nehogy visszatedd kisebb helyre!

2015. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Akkor marad itt, a ketrecben. Próbálkoztam időközben, hogy több wc-papírgurigát teszek be neki. (Eddig kettő volt, jelenleg hat van bent. Folyamatosan gyűjtöm őket, de most megkapta mind xd ) Azonban nem érdekli sajnos.


Közben ismerős ajánlotta, hogy kenjem be keserű körömlakkal a ketrecet. Ezen kicsit meghökkentem. Azzal érvelt, hogy ha a körömrágásról leszoktatta őt, akkor a ketrecrágásról is a hörit. Hát.... nem szivesen használnék nem természetes dolgot a hörinél. Max ecetes ronggyal áttörlöm a ketrecet. Ecettel szoktam áttörölni az alomtálcát takarítàskor. Addig ő a régi helyén van. De ez kb negyedóra, és mehet is vissza.


A neten több helyütt írták, hogy akkor rágják a ketrecet, ha unatkoznak. Majd többet szórakoztatom. De karira elkészül a második szint.

2015. dec. 11. 15:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Vedd ki többet.

Az enyéim egy méretes rendelt terráriumban vannak.

Tegyél be neki rágcsákat (kutyáknak szánt jutofali is jó)

Játékokat.

2015. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehogy bekend körömlakkal!!!

(Remélem, az ismerősödnek csak plüss állatai vannak:( )

Az én terráriumaim is egy kicsit "rágottak":S, de általában egy-egy ilyen "korszak" néhány nap alatt elmúlik:) - persze vannak visszatérő "hobbijaik" is...

2015. dec. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vegyél neki játékokat és felszereléseket. Höriknek rengeteg felé van, és azzal leköti magát órákra. Petnet.hu-ról rendeltem, ott olcsó.
2015. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!