Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényt szeretnék, és...

FeelVid kérdése:

Vadászgörényt szeretnék, és nagyon érdekelne hogy mennyit eszik. És miből?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy miből mennyit kell neki adni azt tudom hogy húst ( p:l csirkemell) eszik. DE hogy mennyit zt nem tudom. száraztápból mennyit és milyen minőségűt kell neki adni? (márkát esetleg...)

2015. dec. 11. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. A legjobb nekik a csontos, inas, bőrös hús. Csirke hát, csirke nyak, nyúl felső rész de adhatsz neki marha húst is egy csipetnyi tojáshéj porral, mehet neki bárány hús is, csirke szív,zúzza, máj (egyszer egy héten) . A lényeg,hogy ne macskakaján éljen,mert abban nincs meg az egészséges görény élethez való fehérje tartalom. Tilos neki disznóhúst adni. Napi adag kb. 2-3 púpozott kanál mennyiségű, kortól és nemtől függően. Száraz görénytáp és friss víz mindig legyen előtte.
2015. dec. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítettél.
2015. dec. 12. 09:01
 3/8 A kérdező kommentje:
ESetleg milyen márka a legideálisabb görénytáp?
2015. dec. 12. 09:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezek a legjobb görény tápok (a zöld színűek) [link]

Ebből itthon csak az Orijen Cat kapható, de van görényes facebook csoport ahol szoktak csinálni nagy tételben közös rendelést az első tápból.

2015. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Az itthon is kapható görény(nem macska)tápok közül szerintem a legjobb a versele-laga ferret complete.Ez egész nap legyen a göri előtt!Én a tálacskáját reggel mindig teletöltöm,bár szokott is maradni estére bőven,de az nem baj.És persze friss víz is legyen mindig :)

Húsok közül csirkemellet,csirkecombot(csont nélkül csak a húst meg a bőrt),csirkenyakat adok,néha kacsa vagy libahúst is és belsőségeket:szívet,májat.Logikusan csak olyan állat húsát kapja,amire a természetben is vadászna,tehát semmi disznó,marha,bárány,csak szárnyasok és esetleg nyúl.Kb egy fél marékkal adok neki 1x egy nap,felkockázva és leöntve forró vízzel,hogy ne legyen teljesen nyers,de van aki nyersen adja,van,aki főve,de fűszerek és olajok nélkül!


Tehát főeleség a hús és a száraztáp.Kiegészítésnek,jutalomfalatnak vitaminpasztát,szárított fehér halat,heti 1-2x tojássárgáját és alutasakos cicakaját szokott kapni.De ezeket tényleg csak nasinak :) Zöldséget,gyümölcsöt,gabonaféléket semmilyen mennyiségben nem adok,nincs szüksége rá és meg se tudja emészteni őket.

2015. dec. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A görénynek szüksége van kalcium forrásra amit a csontokból kap meg. Adhatod nyugodtan a csontosat, különben nyomelem hiányos lesz a görény, azon kívül a ki nem egyenlített húsban található foszfor tartalom miatt a veséje is tönkremehet.Ha kölyök görényt veszel,akkor meg pláne hogy kell a kalcium az angolkór elkerülése miatt is. A csont megakadályozza a fogkövesedést és karban tartja a rágóizmokat. Tápok közül a Frettchen4you termékek a legjobbak.
2015. dec. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy csinálja,ahogy jónak látja.Ha én nem adok csontot,mert félek,hogy a torkán akad vagy bélelzáródása lesz,akkor nem adok.Más görisektől hallottam ilyen esetekről,így sokan nem etetnek csonttal,én sem kockáztatok.Mégis makk egészséges és aktív görijeik vannak,ahogy szerencsére nekem is,nem kell ennyire túlaggódni a dolgot...Kalcium egyébként a száraztápban és a vitaminpasztában is van és amire az ember nem is gondol,a vízben is.Szóval nem muszáj csonttal is etetni,de nyugodtan lehet,ahogy az előző is írta.
2015. dec. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyémet csirkehússal etetem (szárny, nyak, farhát főleg) néha ha sikerül szerezni nyúlhúst is kap. Hetente egyszer-egyszer kap göritápot is (Versele Laga - Complete/ferret), meg néha vitaminpasztát (kölyök cicáknak való baby paszta).

Úgy szoktam, hogy ami marad a reggelijéből azt kapja vacsira. Nem eszik túl sokat mostanában (olyan negyed farhátnyit eszik egyszerre, de voltak olyan napjai is amikor egy egész szárnyat benyelt : D )

Ja és addig nem eszi meg a nyakat, amíg le nem nyúzom a nyakról a bőrt.

Napi kétszer kap enni, 8 hónapos fiúcska.

2015. dec. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!