Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tápon kívül miért nem eszik...

Tápon kívül miért nem eszik meg mást az afrikai fehérhasú törpesünöm?

Figyelt kérdés
10 hetes, megpróbáltam gyümölcsöt, lisztkukacot, kevertem is neki de úgyis csak kiválogatta

2015. dec. 11. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Általában azt megeszik, amit kiskorukban látnak, hogy az anyjuk ette, meg amit kiskorában kapott enni, azt könnyebben megeszi. Ezért ha olyan helyről hoztad, ahol nem figyeltek a változatos étrendre, akkor lehet azért nem eszi. Így pl. ha kölyökkorában nem látta, hogy az anyja valami élőt eszik, akkor még félhet is a kukacoktól

De a legtöbb süni szívesen kóstolgat, próbálkozz sokfélével, egyszer csak rákap valamire.

2015. dec. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hiába..inkább akkor nem eszik :(
2015. dec. 12. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Elég finnyásak, próbálkozz más dolgokkal, mindegyiknek más az ízlése. :)
2015. dec. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt sünim.Nagyon válogatós volt,de ez érthető hiszen ragadozó állatok .Az enyém is csak a macskatápot ette,egy dolgot imádott azon kívül es az a szárított hal volt(állatkereskedesben lehet kapni).Lehet hogy a tied is szeretné.Ezek kívül mást nem volt hajlandó enni,ezért azt csinaltam hogy a gyümölcsöt ,főtt tojást ,esetleg zöldséget kicsi darabokra vágtam es alaposan a macskatapba kevertem.Probalkozhatsz azzal is hogy kitartóan kinalgatod hátha megkedveli .Nyugodtan adhatsz neki főtt csirkét ,általában szeretik.

A gyümölcsöknél meg próbálkozz az édesekkel pl. A banán vagy alma.

Es tejterméket NE adj neki mert érzékeny ra.:))

2015. dec. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még ezekkel próbálkozhatsz:

főtt máj, szív, mell

szárított hal

csótány, gyászbogárlárva, viaszmolylárva, tücsök

konzerv (ebből a gourmet gold macskáknak való konzervet ajánlom (lehet csirkés, marhás, és nyulas is, bár ez utóbbit még nem próbáltam), egészséges és eléggé illatos. Új ízesítésűt beraktam a sünimnek, rögtön elkezdte enni, és be is nyomta)

paradicsom, sütőtök (sütve), alma, banán (néha ki kell cselezni őket, pl. a táphoz keversz banánt, így nem tudja kiválogatni)

Több nem jutott eszembe. Próbáld ki mindet. (a kérdésed alapján nem hinném, hogy igazán próbáltad etetni, de soha sincs késő)

Első voltam.

2016. jan. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A viaszmolylárvát imádják, mert nagyon édes, de nagyon hizlal is.
2016. jan. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!