Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért vakarózik ennyire a...

Miért vakarózik ennyire a görényem?

Figyelt kérdés
Voltam vele 2 hete állatorvosnál is emiatt,adott ilyen spot-on élősködő irtót,már többször is használtam de még mindig ugyanúgy,sőt jobban is vakarózik,látszik,hogy szenved ettől.Többet nem akarok már csepegtetni,mert lehet,hogy erre allergiás és az irritálja(a neve DRH-ivermectin).A rongyait minden héten kimosom,kevés mosószert és öblítőt is használok(arra nem lehet allergiás mert már akkor is vakarózott,mikor még csak simán vízzel mostam).Szerintetek menjek vele megint dokihoz,vagy ez a készítmény csak ilyen soká hat?Vagy lehet más oka is a vakarózásnak?

2015. dec. 12. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
A bőre nem sebes, vagy korpás? Vagy esetleg nem nő a téli szőre? Mert akkor elég sokat szoktak vakarózni.
2015. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van egy kis folt az egyik combján,ahol nincs szőr :/ Lehet tényleg csak a téli bunda miatt...még csak 1 hónapja van nálam így nincs sok tapasztalatom görikkel :/
2015. dec. 12. 15:38
 3/10 anonim ***** válasza:

Húzd szét a szőrét, és ha látod, hogy kis szőrszálak is vannak akkor csak vedlik és téli bundát növeszt.

A folt az teljesen kopasz vagy csak ritka a szőr ott?

2015. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Teljesen kopasz és mintha egy kör alakú heg is lenne ott.Ez eléggé aggaszt..
2015. dec. 12. 23:27
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet bőrszárazság is. Tudsz venni a kisállat kereskedésben Lazac olajat. Adj neki egy hétig két kiskanállal (reggel-este) majd utána napi egy alkalommal. Fontos,hogy Lazac olaj legyen és ne csukamáj olaj mert nem egy a kettő. Ne engedd,hogy mást rád tukmáljanak. Jó minőségű,adalékanyagoktól mentes a jó..:)
2015. dec. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még azt elfelejtettem írni,hogy a kör alakú sebesedés az gombásodás is lehet, én arra tippelek,persze látatlanban nehéz ezt így "megjósolni". Kék Lukács kenőccsel próbálkozz,hátha... [link]
2015. dec. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Doki mint mondott a kopasz foltra? Görényhez értő orvoshoz vitted? Mert sokan nem értenek hozzá sajnos.
2015. dec. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Görényes dokihoz vittem igen,de akkor még nem vettem észre a foltot a lábán,így nem is tudtam jelezni neki.Holnap viszem őt megint,remélem kiderül,mitől lehet :/

2015. dec. 13. 21:34
 9/10 A kérdező kommentje:
Addig inkább nem kezelem semmivel,amíg nem tudom,mi az.Úgy lehet csak többet ártanék...
2015. dec. 13. 21:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én görim is vakarózott amikor megvettem 8 hetesen. Elég ramaty körülmények között tartották, mert fülatkás volt (plusz férgesség) amiatt vakarózott, de a doki kezelte és azóta is élősködőmentes a dög : ] Azóta csak a téli vedlés miatt vakarózott újra.
2015. dec. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!