Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy taníthatom be az egerem...

Hogy taníthatom be az egerem hogy este aludjon nappal tevékenykedjen?

Figyelt kérdés
Meg akármire hogy taníthatom be. Sajnos eddig csak szökni tanult meg.

2015. dec. 13. 06:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egér éjszakai állat, nem tudod erre betanítani.
2015. dec. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha megfordítod a fény/sötétség ritmusát, akkor lehetséges. Azaz éjszaka kell világosságot teremteni neki, nappal pedig sötétséget. Ez műszakilag kivitelezhető egy megfelelő kapcsolóórával és erre alkalmas helyiséggel.
2015. dec. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam hogy lámpával bevilágítom a terráriumát. Talán menne. Nappal szeretnék vele játszani de alszik este meg aludnék de játszana. Valahogy nem jó.. :)
2015. dec. 13. 08:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg nappal egy kicsit "erőltetni" a játékot.

Tudom, hogy más faj, de a törpehörcsögeimet minden reggel "felvertem" (nem voltam "durva", csak szólongattam őket, amíg elő nem jöttek), akkor is, ha tudom, hogy alapvetően éjszakai állatok, mert reggeli indulás előtt szeretem tudni, hogy "mindenki jól van". Most már első szóra megjelennek, sőt, van, hogy már ahogy teszek-veszek a szobában, az is elég, és előjönnek.

Szóval elképzelhető, hogy ha rendszeresen foglalkozol vele nappal, akkor tud hozzád alkalmazkodni. DE úgy próbáld, hogy mindig egy bizonyos napszakban próbálj kapcsolatot teremteni vele, ne össze-vissza, épp, amikor ráérsz.

2015. dec. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az én hörcsögöm pont ilyen. Erre nem lett őket rászoktatni mert éjszakai állat. Mást egy kicsit korrigálni tudod mikor legyen sötétebb vagy éppen világosabb. Próbáld meg valamivel nekem egyszer sikerült. Hajrá!
2015. dec. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Játsszál vele este. 9 óra után már elő szoktak mászni.
2015. dec. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nem vette figyelemmel a fényt. Nem érdekelte csak engem zavart. Belső órája van. Tegnap viszont végig aludta a napot ma meg nappal is ébren volt. Beszámíthatatlan.
2015. dec. 13. 23:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy gondoltad, hogy egy nap alatt alkalmazkodik?

Persze, hogy belső órája van, amit időbe telik átállítani (gondolj csak a saját szervezetedre:)) - De ha türelmes lennél, valószínűleg érhetnél el eredményeket...

2015. dec. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!