Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek karos a nyultap?

Szerintetek karos a nyultap?

Figyelt kérdés

Van egy 1 eves oroszlanfeju torpenyuszim..

Mikor meglatja a tapot megbolondul,messzirol nekemfut.

Kb ugy eszik mint akinek hetek ota nemadtak semmit..

Reggel este szoktam adni,eg jo tenyerrel kb,de ugylatom eleg fuggoseget okozott nalla,mert megbolondul erte,az elejen nem csinalt igy:D

Itthon mondhatom mindenkinek,hogy ne adjanak annyit,mert nem egeszseges ugyis gyurjak be neki mikor suliban vagy mashol vagyok..Nemcsodalkozom.


Ne adjak neki napi 2-3x?



2015. dec. 13. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk mindig televan a tálkája nyúltáppal c: Egsz napra, vagy akár kettőre is beosztja magának.. Nálunk is megőrül miatta :D
2015. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan adj neki naponta.
2015. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
a nyúltápban lucerna is van, amit szintén nagyon kedvelnek. Amúgy is jó illatú, jó ízű, nincs olyan nyúl amelyik ne enné meg. Én zabbal keverem az enyéimnek, egyrészt takarékossági okokból, másrészt meg hogy ne egyenek olyan sokat, mert a felnőtt nyúl igen meghízhat tőle. Én reggel adok nekik csak tápot, este pedig csak szénát. Nem is olyan elteltek, de nem is halnak éhen. Kiegészítésnek télen répát, nyáron friss zöldet kapnak. Napi 1x elég a tápból neked is, vagy ha van rá módod keverj neki zabból, árpából tápból egy keveréket, de azt is csak napi 1x adj neki. széna se kell hogy legyen mindig előtte, ez nagy butaság, mert annyit kihúzgál ha nem éhes, hogy na még. az a jó ha mellé ül és csak eszik-eszik, nem ejt le egy szálat se a szénából. Nálam nincs is pocséklás...
2015. dec. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Igen káros!!

A nyulak zöldeket esznek inkább!

Ha azt szeretnéd, hogy a nyuszid boldog legyen, és sokáig éljen hetente adj neki egyszer tápot! Hidd el káros a táp nagyon. Bélgyulladást okoz, és nagyon hízlal.

Én minden pénteken adok csak neki tápot.

A többi napon csak szénát vagy füvet kap, és mellé zöldséget gyümölcsöt :)

2015. dec. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Káros bizony! Egyrészt tele van vegyi anyagokkal, másrészt nem bírják normál módon megemészteni a morzsálódása miatt és ez súlyos emésztési bajokat okozhat. A legtöbb nyuszi a tápba hal bele. Van, amelyik már 1-2-3 évesen belepusztul, van, amelyik csak idősebb korára éri el azt a mértékű károsodást, hogy feladja a szervezete a küzdelmet.

A nyuszid (ahogy minden más nyuszi is) azért szereti annyira, mert tele van ízfokozókkal. Talán csak viccből írtad, de valójában nem vicc, így igaz: egyfajta függőséget okoz.

Az enyémek nem kapnak, sohase kaptak tápot és teljesen egészségesek: 3, 10 és 11 évesek. Ők friss(!) fűféléket kapnak leginkább.

Érdemes ezt elolvasnod:

gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7390373-nyuszisok-mi-a-velemenyetek-errol

2015. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2015. dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat..De,akkor most elvileg meg nem keso leszoktatni ugye,vagy meg nem ba**szodott meg az emeszto rendszere pl?

Mert,akkor mindenkepp fokozatosan csokkentem..Igyis megbolondul tole szoszerint mikor meglatja.:)

Fokozatosan inkabb vagy mar most egybol ne adjak neki heti 1-2x tobbet?

2015. dec. 14. 21:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Építsd le egy hét alatt. Mindennap kevesebbet adj neki, még nem késő, ha jól van a nyuszid. Egy hét múlva mikor már épphogy van a táljába, akkor viszont másnap adj neki többet újra, és utána egy teljes hétig ne :) hozzá fog szokni, viszont ha nagyon zizi, hogy nem eszik tápot akkor kárpótolhatod zöldséggel, hogu abból picit többet kap. Meg ugye szénából :) hamar elfogadja a helyzetet enyém is így járt, mert én is rosszul etettem egy évig. Aztán már fél éve így kap, hogy csak heti egyszer táp, és mindennap zöldség gyümölcs és széna :)
2015. dec. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok táp párti, szerintem is jobb, ha fokozatosan leszoktatod róla. A táp roncsolja a szervezetet, viszont el is látja vitaminokkal, aminosavakkal és más fontos tápanyagokkal, nyomelemekkel a szervezetet. Az más kérdés, hogy belebetegszik amiatt, hogy nem megfelelő mennyiségben tartalmazza a különböző anyagokat, tele van olyanokkal, amit nem kéne beletenni és a struktúrája is rendkívül károsítja a nyuszit. Ha viszont az előbb felsorolt anyagokat nem kapja meg (márpedig ha legfőképp szénát eszik, akkor nem kapja meg) abba is belebetegszik. A szénában vitamin, tápanyag nuku. Rost az van, de a többi fontos dolog nincs. Szóval nagyon fontosak a friss fűfélék, gyógynövények, levelek, ágak stb. ezekben van a sok tápanyag és vitamin. Az egészségesebb magvakból (pl. zab, árpa, szezám, napraforgómag, len stb.) naponta csak pár szemet adj neki, mondjuk egy teáskanálnyit. Ebből szerzi az aminosavakat a természetben is. Zöldségfélékből is ehet többet, de leginkább ne a gyökérből, hanem a levelet, szárat add neki elsősorban.

Nagyon fontos, hogy ne hirtelen válts. Szépen fokozatosan szoktasd le a tápról, mindig csak egy picivel kevesebbet!

2015. dec. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!