Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akkor most fiú a lány nyuszim?

Akkor most fiú a lány nyuszim?

Figyelt kérdés
Van egy fiú és egy lány nyuszim és eddig mindig a fiú ugrott rá (az eddig biztosan gondolt) lányra. A lány mindig gondozta, ápolgatta a fiút. De ma azt vettem észre, hogy a lány ugrott a fiúra és ő intézte a dolgokat. Kedden voltunk dokinál ahol a fiú ivartalanítva lett és a doki is azt mondta, hogy egyik fiú másik lány és már elég idős doki is volt. Akkor most lehet, hogy a lány mégis fiú?? Eddig soha nem bántották egymást, sőt még egymással játszottak vagy együtt ápolták egymást.
2015. dec. 17. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Ritkán hiszek orvosoknak, de azért ilyen dolgokban azért igen (mérget nem vennék rá, de esélyesnek tartanám, hogy igaz, amit mond. az ivartalanítottról pedig csak tudja, hogy mi...).

Trükkös dolgok ezek, hallottam már így viselkedő lány nyulakról. Nekem ugyan sosem volt nyulam, de a főnökömnek igen s neki is voltak problémái a nem megállapításával s ott is ráugrott a lány a fiúra.

Laikusként csak ennyit tudok mondani.

2015. dec. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Töke van a menyasszonynak...
2015. dec. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ha a lány ugrik a fiúra. Nem csak a nyulaknál, más fajoknál is van ez így. Bár a ráugrás alatt nem tudom, pontosan mit értesz, de ha egyszerű rámászást, hozzábújást, nyaldosást, ápolást az nemtől függetlenül minden nyuszi között kölcsönös (normális esetben). Ha párzó mozdulatokat, az csakugyan minden nemű nyuszi között lehetséges, ugyanis ez nem csak a párzásra való késztetést jelenti, hanem a dominanciát is.
2015. dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azért ugorja a bakot a nőstény mert űzős. nálam is jelentkezett ez, a nőstények is ugrálták egymást ha űzősek voltak. nem baj az, a fő hogy a bak herélve lett.
2015. dec. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fogod a kérdéses nyuszit, a hátára fekteted, és megnézed, mi van a lába között. Ha golyói vannak, akkor biztosan bak.

Az én bak nyuszimat is nézte az orvos nősténynek, pedig elég egyértelmű volt, hogy heréi vannak.

2015. dec. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem minden nyuszinak látszanak a heréi. Egy hozzá nem értőnek nehéz megállapítani a nemét, de egy állatorvosnak tudnia kell(ene). A viselkedés nem jelent semmit, egymás megugrása a dominanciát fejezi ki, hogy ki a főnök, azaz ki akar az lenni.
2015. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ahonnan hoztam a lányt ott is azt mondták, hogy lány és most a doki is megnézte akinek már elég sok tapasztalata van és ő is lányt mondott. Hát majd kiderül, mert még ivartalanítás előtt intézkedett a fiú:) A ráugrás pedig már úgy volt , mint a párzásnál, a mozgás is adott volt.
2015. dec. 18. 06:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek? Ha ivarérett fiú-lány párosról beszélünk, akkor valószínűleg vemhes lehet a nőstény, mivel együtt tartottad őket, főleg ha láttad is a párzó mozdulatokat. A megtermékenyítés végén a bak egyébként háttal lefordul a nőstényről, de ha ezt nem láttad, nem jelenti, hogy nem történt meg vagy nem vemhes a nyuszid.

Bár már leírtam, a nőstény azért ugorja meg így párzó mozdulatokkal a bakot (vagy másik nőstényt) hogy megmutassa, ő a domináns egyed.

Felelőtlenség két ivaros, ellenkező nyulat összeengedni, hiszen több, mint valószínű, hogy kisnyuszik születnek majd. Ez egyrészt nagy felelősséggel jár, bele sem gondolsz, mennyivel. Másrészt így is rengeteg a gazdátlan nyuszi, hova teszed majd a kicsiket? Az írásodból nem azt szűrtem le, hogy vágásra szánod őket.

Most mindenképp tedd külön őket. A bak ivartalanítás után 4 héttel is képes megtermékenyíteni a nőstényt, volt már rá példa, ezért minimum 4 hétig még legyen külön. Másfelől ha a nőstény vemhes, akkor is szét kell őket választani ameddig a kicsik meg nem születnek és fel nem neveli őket az anya.

2015. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!