Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tehetném macskabiztossá...

Hogyan tehetném macskabiztossá a terráriumokat, akváriumokat?

Figyelt kérdés

Elég sok állatot tartok, és hamarosan egy macska is fog "érkezni" hozzájuk.

Kutyabiztossá könnyű volt tenni a dolgokat, felraktok a szekrényre és a kis havanese nem érte el. :)

A kutyával is kíváncsi leszek, hogy fog összeszokni, de talán sikerül megoldani ezt a részét. A kutyusunk amúgy sem szokott túlságosan agresszív lenni a macskákkal.

Elsősorban a dzsungáriai törpehörcsög miatt aggódom, de a halak és a kaméleon is elég veszélyeztetett helyzetben vannak.

Van erre valami megoldás, vagy felejtsem el a macskát?


2015. dec. 19. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
A hörcsögöt tedd ketrecbe, neki is jobb lesz? Jobban szellőzik. A kaméleon zárt terkóban van (remélem), aztal semmi dolgod. Az akváriumot fedd le.
2015. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja, a hörcsög MÉG ketrecben van, azt nem írtam.

A macska miatt akartam neki venni. A ketrecen keresztül nem fogja piszkálni, karmolni, ha esetleg szélen van? Vagy kiszedni belőle?

A kaméleonokat nem fogja bántani?

2015. dec. 19. 22:38
 3/5 A kérdező kommentje:

Mármint elég, ha lezárom a halak akváriumát?

A kaméleonos kérdésemre rájöttem, aligha fér hozzájuk.

2015. dec. 19. 22:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Amíg ketrecben van, addig nem lesz gond, nem nagyon tudnak benyúlni. :)


Nekem van 2 cicám, 2 kutyám, volt egy hörcsögöm és egy madaram, jelenleg is van egy akváriumom és egy terráriumom (achát csiga lakik benne). Úgyhogy eléggé tapasztalt vagyok.


A hörcsögöt először biztos figyelni fogja, azt hagyni kell, hiszen semmi rosszat nem tesz, ha elkezdi piszkálni, akkor rá kell szólni, hogy nem szabad és egy kis idő után meg fogja érteni. Enyémeket nem igazán érdekelte ketrecen belül, ha kivettem, akkor figyelték, de tudták hogy nem szabad bántani.


Az akváriumot és a terráriumot csak le kell zárni egy tetővel. Az enyémek üvegen keresztül nézik és néha fogdossák a halakat, de nyitott tetőnél nem halásznak, mert nem akarnak a vízbe nyúlni.


Ha bármi kérdésed lenne írj nyugodtan privátot. :)

2015. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kaméleon közelébe ne nagyon engedd. Eléggé bírja stresszelni őket az ilyen. Feleségem macskája egyszer be szabadult az állatos szobába. Nagyon bátor kandúr lévén kicsit fújtatott az egyik növendék kockás terráriuma előtt. Kíváncsi voltam mit fog csinálni szóval hagytam, oda kapott párszor az üvegnek a mancsával, de semmi komolyabb. A kislány meg akkorát csapott tátott szájjal az üvegnek, hogy még én is hátra léptem egyet. A macska kimenekült a házból is. Megtanulta hogy neki ott nem jo.
2015. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!