Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy nőstény törpehörcsögöm...

Van egy nőstény törpehörcsögöm. Mi lesz akkor, ha beteszek mellé egy másik nőstényt? Meglesznek vagy nem? Illetve mi lesz akkor, ha egy hímet teszek mellé?

Figyelt kérdés

Nagy helye van, 1 méter x 50 cm-es terráriumban van + emeletek, csövek, egyéb helységek az akváriumon kívül.

Ha egy ilyen helyre fial le a hörcsög, az mennyire jó? Úgy értem, ha mondjuk az egyik külön álló helyre fial, ahova cső vezet az akváriumon kívülre? Nem ott van a kaja, meg a víz. Ha esetleg összekap a hím a nősténnyel muszáj külön venni ilyen nagy területű terráriumnál is? Remélem érthető a problémám, és tud valaki megfelelő válasszal szolgálni. Előre is köszönöm!


Volt korábban egy testvérpárom, 2 hím, hasonlóan nagy helyen. 2-2.5 évig elvoltak. De ugye ők egyszerre kerültek oda. Most meg már van egy hónapja egy nőstényem, ha beteszek mellé egy másikat, megtűri a mostani?


2015. dec. 22. 00:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A hörcsögök (kivéve a roborovszkit) magányos állatok, alapvetően nem kedvelik egymás társaságát. Lehet, hogy a kezdettől fogva együtt tartott testvérpár nagy helyen és szerencsével békében megvolt, de ha már egy ott lakó hörcsöghöz raksz be egy idegent, akkor még nagy helyen is összekaphatnak, szerintem inkább ne kockáztass.

2015. dec. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valamint ellenkező neműeket nem szabad együtt tartani, idegen a fajtól az ellenkező neműek együttélése.

Ha tenyészteni akarod, akkor annak megfelelő körülményeket kell teremteni, és csak párzani berakni a hímet egy kis időre.

2015. dec. 22. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha már egyedül él egy ideje a nőstény, akkor ne tegyél be mellé semmilyen nemű hörit, mert védeni fogja a területét, és neki fog ugrani (ha nem is az első pillanatban, de bármikor lehet rá esély). Ne kockáztass!

9 éve dzsungitartó

2015. dec. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Együtt nevelkedett dzsungi testvéreknél nálam a hímek 4 hetesen kezdtek verekedni, a nőstények 8 hetesen. (Különnemű párokat meg eleve nem rak össze a ember, hacsak nem felelősségteljesen akar tenyészteni, az más kérdés. Én tenyésztői segítséggel hoztam le egy almot.) Persze mindig van valaki, aki ismer valakit, akinek van valakije, aki tartott hosszabb távon párban dzsungikat, de nagyon kockázatos, és kb. ilyen gyakori:( Roborovszkik gazdáját is hallottam már panaszkodni arról, hogy 8 hónap békés együttélés után egy éjjel az egyik megölte a másikat. Pedig azokat (a Campbellekhez hasonlóan) tényleg csoportosan élő állatoknak tartják. A dzsungik viszont egyedül szeretnek lenni!!!
2015. dec. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy dzsungári párom akik együtt éltek persze lettek kicsik (tenyésztettem őket ) ez a pár akkor viselkedett nagyon furán ha ketté választottam őket, számomra is fura volt hiszen valóban magányos állatok de ha nekik így volt jó. Végül a nőstény hamarabb meghalt mivel ő volt az idősebb és pár napra rá a másik is elment. Valószínűleg összeszoktak. De soha másik párral nem volt ilyen,nem tűrték egymást. Szóval azért nem lehetetlen a dolog de többnyire egyedül szeretnek élni :)
2017. júl. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!