Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2 törpenyúl kibírja tavaszig...

2 törpenyúl kibírja tavaszig egy 104x64 centis ketrecben napi 4 óra kiengedéssel?

Figyelt kérdés
Augusztus 31-én kaptam őket,és minden oldalon csak ekkora ketrecek voltak.Aztán November végére megtaláltam a Nyuszinfot ahol azt írják hogy min. 5négyzetméter kellene 2 nyuszinak. Szóltam az apukámnak hogy segítsen csinálni egy nagy ketrecet,de azt mondta hogy már jönnek a fagyok és most nem tudja megcsinálni,de várjak tavaszig amíg jó idő nem lesz. Addig kibírják a nyuszik a kicsi helyet??

2015. dec. 27. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

valóban kicsi ez nekik. annak viszont örülök,hogy ketten vannak. sokan nem tudják, de a nyuszik is társas lények, nem jó őket egyedül tartani.

házilag a szoba egy elkülönített részét tudom elképzelni. youtubon sok videót lehet erről találni,hogy hogyan valósítsd meg. vagy ha nyuszibiztos a szobád, akkor akár ki is engedheted őket egész napra. a ketrecet meg nyitva kell hagyni nekik. pl baránőéknél így van. a nyuszik visszajárnak a ketrecbe wczni, de amúgy a szobában vannak szabadon. de ehhez ugye el kell tenni minden kábelt és az apró réseket is megszűnteni..minden baleset forrását elzárni.

amúgy lehet kapni nagyobb ketrecet is, de szerintem még az is kicsi. de ha érdekel mindjárt linkelek nagyobbat

2015. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

ez picivel nagyobb. de láttam már ennél nagyobbat is kereskedésben. de szerintem ritka nagyon

2015. dec. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon rendes vagy,de azt elfelejtettem leírni hogy kinti nyuszikák. Bocsi.
2015. dec. 27. 20:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Első-második válaszoló, jól látod, a 120-as is nagyon kicsi. Nyúlketrecekből a 140 vagy 160-as a legnagyobb, de ezek is kicsik, a kérdező jól írja, hogy kb. 5 négyzetméterre lenne szükségük. Én két törpenyuszinak min. 3-4 négyzetmétert szoktam mondani, ha napi több órát (több, mint 4) kint vannak. A 4 órához tényleg kell az a min. 5 négyzetméter. Örülök, kérdező, hogy építetek neki ilyet, illetve hogy ketten vannak, mert ahogy az első is írta, a nyuszik rendkívül társas állatok.

Természetesen ki fogják bírni addig, bár nem jó nekik, de annál inkább örülnek majd a nagy helynek.

Kinti ketrecre nagyon oda kell figyelni, alul-fölül biztosítani, széltől, esőtől, minden más csapadéktól, hidegtől, melegtől, ragadozóktól, lopástól stb. védeni! Ha gondolod, ha van kérdésed a ketrecépítéssel kapcsolatban, írj, mert csináltam már párat. hibáztam is nem keveset, sajnos volt nyuszim, ami a béna ketrecem miatt pusztult el.. viszont ezekből tanultam, ezért tudok segíteni.

2015. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2015. dec. 27. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!