Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy bak törpenyulam...

F.Eszty kérdése:

Van egy bak törpenyulam ivartalanítani szeretném. Kb. Mennyibe kerül? Milyen kockázatokkal jár? Mennyi a felépülési idő? És még egy kérdés nyuszit muszály oltatni?

Figyelt kérdés
Nyúl, ivartalanítás

#törpenyúl #bak oltás ivartalanítás
2015. dec. 27. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én bak törpenyuszim pár hónapja lett ivartalanítva. A mi állatorvosunknál 12ezer Ft volt, de ez minden helyen változik. Ez igazából egy rutin műtét, a bak nyusziknál kisebb a beavatkozás, mint nőstény társaiknál. Minden műtétnél van kockázat, de ez a kevésbé "veszélyesek" közé tartozik, vagy hogy mondjam. Az én nyuszim hamar felépült, körülbelül 2-3 nap múlva már olyan volt, mint régen. Bár amikor hazahoztuk, akkor sem tűnt túl bágyadtnak, evett, ivott, ugrándozott. Persze ezt minden nyuszi máshogy viseli, nem lehet tudni. Utána kellett varratszedésre vinni, ezt is jól tűrte.


Az oltásról pedig az a véleményem, hogy igen, kell oltani. Márha azt szeretnéd, hogy sokáig Veled maradjon. Évente egyszer, a szúnyogszezon előtt érdemes beoltatni egy kombinált oltással, ez a két halálos nyuszibetegség ellen véd. Az egyiket a szúnyogok terjesztik, a másikat pedig akár a ruhánkon, cipőtalpunkon is átadhatjuk neki. Jobban jársz, ha azt az évi egy oltást beadatod az ugrifülesnek! Ez nálunk (a mi állatorvosunknál) 6000 Ft, de ez is változik helyenként. Szerintem ennyit megér, hogy biztonságban legyen a halálos vírusok ellen.


Remélem tudtam segíteni, írj nyugodtan, ha kérdezni szeretnél! Jó nyuszizást! :)

2015. dec. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segített! Köszönöm!!
2015. dec. 27. 22:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk vidéken a bak ivartalaníttatása 10.000 Ft. A bakoknál nagyon minimális a kockázat, náluk ez egy extrém egyszerű rutinműtét. Viszont mindenképpen nyulakhoz jól értő állatorvost válassz! Az általános állatorvosok praxisába a nyulak nem tartoznak bele sajnos..

Nekem eddig 3 bakom volt ivartalaníttatva, abból egy már a műtét után pár órával teljesen jól volt, a másik kettő másnapra lett újra fitt.


Oltatni én is azt mondanám, hogy muszáj, mert a két halálos betegségük gyógyíthatatlan és könnyen megkapják akárhog próbálod védeni őket. A mixomatózist nem csak a szúnyogok okozzák, hanem bármilyen vérszívó, bolha, kullancs, poloska stb. és akár szénával is elkaphatja. Az RHD meg aztán végképp mindenhonnan összeszedhető. Más állatoktól, szénától, a cipőd talpáról, akármilyen tárgyról. Én fél évente oltatom a kombináltam, PM-mel, mert mixo ellen csak fél évig véd. Hiába oltatom be márciusba, hogy kitartson szeptemberig, a rovarinvázió idején, én még néhány napja is találkoztam egy szúnyoggal. Mi van, ha pont az az egy fertőzi meg?

2015. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és nálunk egyébként extra olcsó, 2700 Ft a kombinált oltás.
2015. dec. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. dec. 27. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!