Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet baj a nyuszimnak ha...

Lehet baj a nyuszimnak ha megeszi a kartonpapírt?

Figyelt kérdés
Mindig megrágcsálja a cipős dobozt vagy épp a wc-gurigát és le is nyeli. Lehet tőle vmi baja?
2015. dec. 30. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem tengerimalacaim vannak,az ugyan kicsit más de mégis hasonló.Nekik semmi bajuk nincs tőle bár a szines karton illetve rendes papírtól jobb távol tartani őket,de ha abból is lenyel egy kicsit még nem a világ vége.Viszont a wc papir gurigát nyugodtan rágcsálhassa de azért mértékkel.
2015. dec. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az bármilyen rágcsálónak megfelel, de olvastam vhol h a vékonyabb papír pl papírzsepi, beleragad a pofazacskójukba. A deguim annak idején szívesen maszatoltak a zsepivel, nem lett semmi bajuk. Most viszont a hörcsögöknek már nem merek zsepit adni csak kartongurigát meg dobozt, jobb az óvatosság.
2015. dec. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugodtam! :)
2015. dec. 30. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:

A nyusziknak a festetlen, kezeletlen karton nem okoz gondot, ha nem eszi meg túl nagy mennyiségben. Ezért felel meg játéknak a WC-papír-guriga vagy a régi tojástartó. Általában szétrágják, elvannak vele, de nem eszik meg, legalábbis nem sokat, csak néhány falatot. Ha viszont túl sokat enne, vedd el tőle, mert eldugíthatja a nyuszit, amibe akár bele is halhat.

Lehetőleg cipős dobozt se rágjon, mert festve van, a festék pedig méreg. Nem tesz jót neki hosszabb távon.

2015. dec. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen ,a festett papír okozhat gondot(de az se biztos).Ha sima karton akkor szerintem semmi baja nem lesz.
2015. dec. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!