Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért könnyebb a ketrecet...

Miért könnyebb a ketrecet takarítani mint a terráriumot?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat olvasom itt, hogy bár a terrárium jobb az állatnak, de a ketrecet könnyebb takarítani. Miért könnyebb? Abszolút nem értem. (Nekem többnyire terráriumaim vannak, de ideiglenes elhelyezésre van egy ketrecem is. Szerintem a ketrecet sokkal nehezebb rendesen kitakarítani, mert a műanyagon / plexin látszik, hogy elhasználódik, és ha elkezdem úgy rendesen sikálni, akkor meg még jobban roncsolódik / azonnal karcos lesz. A rácsokat meg külön macera tisztítani. Ezzel szemben a terrárium üvegét áttörlöm ecetes vízzel, leöblítem és annyi. Maradéktalanul tiszta lesz, és nem is lesz karcos.) Mik a ti érveitek? Komolyan érdekel:)

2015. dec. 30. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

ugyan én terráriumban nem emlősöket tartok, de azért remélem hasznos lesz a válaszom,hiszen szoktam takarítani.

egy nagyobb alapterületű terráriumot nem könnyű mozgatni..nemcsak súlyban, hanem méretben több emberes munka . persze egy 50*25cm-es terkót lazán megfogok és viszem a fürdőkádba átmosni. de egy 100*50cm-eshez pl már kell a párom is,hogy mozgassuk..

ellenben ehhez képest egy ketrecet könnyebben felemelsz , fejre is állíthatod,vagy oldalasan is foghatod... a terráriummal mivel üvegből van, nehezebb bánni..szerintem.. de hangsúlyozom, én nem emlősöket tartok benne.

bár szerintem az emlősöknek még jobban is kell a nagy terrárium.. egy 120-as mozgatásához már akár 3 ember is kellhet..:D

2015. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz:) - igen, ez is egy szempont:)

Mondjuk én sose veszem ki a terráriumot a helyéről, a vizet viszem a terráriumhoz, és úgy mosom át (van egy kis permetezőm, amit növényekhez árultak, és nagyon praktikus:))

2015. dec. 30. 15:51
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is sokat látom, hogy a terráriumot nehezen takaríthatónak ítélik, véleményem szerint nem nehezebb, ahogy te is írtad, a ketrecet alaposan kitakarítani sokkal bonyolultabb. Viszont ahogy az első is írta, nehezen mozdítható, így ha nem olyan helyen van, ahol könnyen hozzáférsz minden oldalról, macerás dolog. A ketrec szétszedhető és külön-külön takaríthatók a részei, amiket kedvünkre forgathatunk, ahogy könnyebben hozzáérünk. Viszont nehezebb rendesen megtisztítani, szóval szerintem a kettő takarítási nehézsége egy szinten van.
2015. dec. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!