Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek mennyire jó ez a...

Szerintetek mennyire jó ez a ketrec?

Figyelt kérdés

nagyon sok ideje keresek jo ketrecet es megtalaltam ezt:

[link]

Ha jol tudom olyan 100 szor 50-es a ketrec (es minden felekeppen ketrecet szeretnek szoval ha szerintetek ez nem jo akkor legyszi csak ketrecet ajaljatok)


2016. jan. 1. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen állatnak? Törpehöri? Aranyhöri? Egér? Vagy mi?
2016. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
nekünk nem vált be. Macerás volt az egész...takarítás, meg minden..igazából türelmem nem volt az egészhez, alapjáraton egy jó ketrec:)
2016. jan. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gondolom hörcsögnek lesz. A 100x50 az jó, maga a ketrec sem rossz, de egy ilyen mondjuk sokkal jobb:

[link]

Persze ez épp elég drága, de találhatsz ilyet jó árban.

A lenti része jó mély, ezért tele tudod rakni faforgáccsal, amit imádni fog a hörcsög, mert tud ásni, járatokat fúrni és búvóhelyeket kialakítani, nem úgy, mint egy kis 5-10 centis forgácsrétegben. Nekik ez a természetes, ezért sokkal jobban érzik magukat ilyen környezetben, elfoglaltságnak is jó és megnyugtatja őket a légköre, ami az egészségüknek is nagyon jót tesz. Illetve szintén ezen oknál fogva, ami csak lehet, legyen fa, még ha nehezebben is tisztítható.

Ezek, amiket írtam, nyilván hörcsögszempontból jók, a gazdinak macerásabb, bár általában hosszabb életű, boldogabb hörcsög az eredménye, ami a gazdinak is öröm.

Az azért érdekel, ha elárulod, hogy miért ragaszkodsz ennyire a ketrechez? Mi baj a terráriummal?

2016. jan. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

az elso valaszolonak uzenem hogy arany horinek lesz.

a masodik valaszolonak uzenem hogy szerintem nagyon turelmes vagyok sokszor ilyesztoen tudok turelmes lenni szoval ezzel nincsen baj

2016. jan. 1. 17:19
 5/12 A kérdező kommentje:
a harmadik valaszolonak pedig uzenem hogy en is neztem mar igen kicsit draga de ha tenyleg jo egy hotcsognek akkor az ar nem szamit nyilvan probalok olcsobakat talalni de amiket leirtal azok nagyon hashnosak.
2016. jan. 1. 17:21
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. jan. 1. 17:21
 7/12 A kérdező kommentje:
igazsag szerint nincsen semmi baj a terariumokkal meg nagyon sokan mindjak hogy az a legjobb csak mivel a szobamban lesz es tudjuk hogy az aranyhorik nagyon aktivak ejjel valoszinuleg atkell vinnem egy masik szobaba (ez ugy lesz hogy kiveszem a horit a hordozojaba megfogom a ketrecet elviszem es belerakom a horit) es azert ez nehezebb lenne szerintem egy terariummal de nem tudom nekem szimpibb es otthonosabb egy ketrec bar nem az szamit hogy nekem jo legyen hanem maximalisan az szamit hogy jo legyen a horinek. 😊
2016. jan. 1. 17:28
 8/12 A kérdező kommentje:
ez lenne az ok nem egy nagy dolog csak ez az en dolgomat konyebitene meg.
2016. jan. 1. 17:28
 9/12 anonim ***** válasza:
Általában nagyon rossz véleményem van a kereskedelemben kapható szabvány hörcsögketrecekről, de ez tetszik:) Szerintem nagyon jó lesz:)
2016. jan. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok. tudom, hogy kérted, hogy ne, de azért hadd mondjam el: a terrárium tényleg jobb. Egyrészt, amit leírtam, hogy jobban érzi magát és természetesebb, másrészt nem kap huzatot, de mégis elég levegőt kap, hiába hiszik sokan, hogy nem szellőzik eléggé. Szellőzik, csak nyilván olyan helyre rakd, hogy a tetején beáramolhasson rendesen, ill. rácsos legyen a teteje. A ketrec könnyen huzatot kap és balesetveszélyes, ha felmászik rosszul is leeshet vagy beakadhat valamije. A forgácsot kiszórja és takarítani is nehezebb a rácsokat. Plusz a ketrecek drágábbak is, annak ellenére, hogy rosszabbak. Ja és persze ami még fontos: a ketrecet rágják, akkor is, ha nagy a helyük és sok a rágásra szolgáló eszközük. A rágás nem csak hogy hangos és idegesítő, de roncsolja a hörcsög fogait és a közben megevett festékdarabok is mérgezőek, hosszútávon nagyon károsak.

Szerintem nem jó ötlet éjjelre mindig átpakolni a hörcsögöt, de ha már így szeretnéd, akkor én azt javaslom, hogy plexiből csináltass egy terráriumot, az mivel műanyag, nem nehéz. Bár jobban koszolódik, mint az üveg, de mégis hasonló és jobb sokkal, mint a ketrec.

2016. jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!