Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen tengerimalacot vegyek...

Milyen tengerimalacot vegyek a már meglévő mellé?

Figyelt kérdés
Van egy 11-12 hónapos, kislány tengerimalacom. Szeretnék mellé mégegy kislányt. Az lenne a kérdésem, hogy milyen szempontokat kell figyelembe vennem választás során. Pl. számít az, hogy ugyanolyan fajta kell mellé, amilyen ő is vagy ez mindegy? Illetve a kor. Mennyi korkülönbség kell, hogy legyen köztük? És mi van akkor ha nem jönnek ki egymással? Ez az opció is lehetséges? Ha ketten vannak akkor felszabadultabbak, esetleg kezesebbek lesznek?

2016. jan. 2. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:

jó ötlet,mivel társas lények. nem valószínű,hogy kezesebbek lesznek,de ők jobban fogják érezni magukat,ami fő szempont.

méretben hasonlót válassz mellé. ha az egyik kisebb termetű,akkor van rá esély,hogy el lesz nyomva. és igen,azonos neműek legyenek.

ja és nem tudom mekkora helyen tartod,de mivel ketten lesznek elképzelhető,hogy a helyet is növelni kell. én azt ajánlanám,hogy legyen mostmár pl 2 itató,2 búvóhely stb..hogy ne legyen belőle konfliktus

2016. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem ket kisfiu tengerimalacom volt regen. Hasonlo koruak voltak,azonban az egyik albino volt. A masik nem hagyta beken,nagyon feltem,hogy valami baj tortenik. Igy vegul kulon valasztottuk oket. Nem tudom pontosan,hogy mi volt a baj,de azt tanacsolom,hogy ne tarts egyutt albino es 'normalis' tengerimalacot.
2016. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
100x50x40-es méret megfelelő nekik? Nekem hosszúszőrű malackám van, pontosan nemtudom, hogy milyen fajta, én abesszin tengerimalacnak tudom be. Ha rövidszőrűt vennék mellé akkor nagy a valószínűsége annak, hogy nem fognak egymással kijönni?
2016. jan. 2. 13:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy milyen fajta malackát veszel a mostani mellé. Nekem volt hosszú szőrű, meg rövid együtt. Most meg rozettás és rövid szőrű van. Szerintem csak a skinny tengerimalaccal van úgy, hogy őket nem ajánlatos más szőrűekkel tartani.

Társnak, meg egy 4 hetes, frissen elválasztott kislány malac tökéletes lehet. Így elkerülhető a kezdeti veszekedés a két malacka között, mivel a kicsi tudni fogja a helyét a rangsorban. Két azonos korú és méretű malacnál fennáll az esély, hogy verekednek az első napokban.

2016. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A ketreced mérete az, amit minimumként javasolnak két malachoz, szóval elégnek elég, bár én a helyedben vennék valami nagyobbat. Kerestem neked egy cikket a társválasztásról, aszerint mindegy a szőrtípus, de szőrös mellé kopasz malackát nem ajánlanak. A helyedben fiatal lányt választanék mellé, egyrészt, mert ahogy az előttem szóló írta, ő tudja, hogy a rangsor alján áll, másrészt, mert nőstény malacoknál előjöhetnek az anyai ösztönök, és inkább vigyáznak a picire, minthogy fenyegetésnek vegyék (legalább is én tapasztaltam ilyesmit), így dupla esély van rá, hogy nem lesznek nagyobb harcok. A kezességen nem biztos, hogy változtat egy új malac, viszont nálunk láthatóan boldogabbak, aktívabbak lettek, miután egy elvesztett társat pótoltunk, bár nyilván a gyász miatt is lehet, hogy előtte szomorúbbak és visszahúzódóbbak voltak. Sajnos megeshet az is, hogy nem jönnek majd ki egymással, de ez tudtommal ritka, főleg lányok közt. Csak legyél ügyes az összeszoktatással, olvass utána, és szerintem minden jól megy majd. :) [link]
2016. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Teljesen megvilágosodtam! :D
2016. jan. 2. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!