Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kint tartott törpenyúlnak ez...

Kint tartott törpenyúlnak ez így elég?

Figyelt kérdés

A ketrece a teraszon van, ami fedett, és viszonylag szélvédett is.

A ketrec alatt hungarocell van. A ketrecben van egy kuckója, szalmával kibélelve.

Éjszakára a ketrec tetejére teszek egy vastagabb kartont, így rá a plédet, és letakarom teljesen.

Ennyi elég neki?

Nap közben sokat van kint, szinte sosem megy be a kuckóba.


2016. jan. 2. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
ez így tökéletes,sőt majdnem sok.Bár nekem sima házinyulaim vannak,ők sem szoktak fázni.A vízzel van gond mindig,mert a tápra sokat isznak,innának,csak mindig befagy.Tavaly hasonló időjárás volt,9 et fialt az anya,bár egyáltalán nem számítottam rá,és régóta nem volt fedezve,de az a lényeg,hogy a 9 ből 8 megmaradt.Azt az egyet az anyja megette félig.Szóval nem fagyott meg.Szóval,a te nyuszidat sem kell félteni,az a lényeg amit leírtál:szélvédett fedett hely sok szalmával,alommal.
2016. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tökéletes. Nem kell nagyon félteni, a nyuszik jól bírják ezt a klímát. Sőt, én még ilyenkor is kiengedem őket legelni, legalább jut nekik zöld. Vastag szőr borítja a talpukat, nem fáznak. A folyadékutánpótlást nehezebb megoldani ilyenkor, kapjon minden nap gyökérzöldséget, fagyott füvet, ilyesmit.
2016. jan. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha időben lett kiszoktatva, akkor szép téli bundája van, egy egyszerű szél- és csapadékmentes kuckó jó sok szalmával kibélelve is megteszi, de ezt cseréld sűrűn, ha belepisil vagy bármi módon nedves lesz, mert különben megbetegszik tőle, nem ér a hideg ellen sem semmit.

A folyadékpótlás is fontos, tápot egyáltalán nem kellene nyúlnak adni, rettentően egészségtelen, veszélyes, a legtöbb nyuszi 3-5-x év után belehal a tápos életmódba, míg a táp nélkülieknél az átlag életkor 10 év. Persze a helyes étrend mellett más fontos tényezők is számítanak a tartást illetően.

Fontos a sok mozgás, hogy a hidegben fitten tarthassa magát és kicsit melegszik is tőle, legyen mindig sok helye futkározni, ne csak nappal, főleg hogy éjjeli állat..

Társat is szerezz neki, hiszen a nyúl az egyik leginkább fajtársra szoruló állatfaj, nem véletlenül tiltja törvény a jobb országokban az egyedül tartását. Tipikus magyar tévhit, hogy elvan magában vagy ha sokat foglalkozunk velük.

2016. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Talán elég, én azért nem vagyok benne biztos. A mindenféle szigetelési módnál sokkal fontosabb lenne, hogy legyen nagy helye mozogni (éjjel-nappal) és fajtársa (jelen esetben melegedni, de amúgy is..).

Az enyémek is kintiek, én csak szalmát raktam a házukba, de nekik van sok helyük és ketten vannak, így soha nem lett még semmi bajuk. Ők ivaros nőstények (ketten vannak). Bezzeg annak a nyuszimnak, amit csak pár hónapig egyedül tartottam, mert ivaros bak volt, így nem tehettem a nőstényekhez, ameddig meg nem műtik, ő csúnyán megfázott, pedig neki tényleg szigetelve volt a háza: minden oldalról fedett fakuckó, lábakon állt, hogy a földről ne érje annyira hideg és nedvesség. Hungarocellel minden oldalát körberaktam kívülről és teletömtem szalmával. Születése óta kint volt, meleg téli bundát növesztett, makk egészséges volt, 1,5 éves. Csak arra fogható a megfázás, hogy neki nem volt kihez hozzábújni, hogy melegedjen. A két csajszi mindig összebújik. Persze túlélte a megfázást, meggyógyult, de hónapokig szenvedtünk vele.

2016. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Igen, az itató naponta többször befagy, szóval ki kell neki olvasztani.

Társat szeretnénk neki, de majd csak tavasszal. Most télire kicsi nyuszit nem hoznék. Tavasszal ugyanattól a tenyésztőtől hozunk egy másikat is, hogy legyen társa. Gondolom a bakot egyszerűbb ivartalanítani, ugye?

Mert mellé nőstényt szeretnék, azt olvastam, két bak nem jön ki jól.

Ha kiengedem a ketrecből, akkor sem igazán szaladgál, inkább elbújik, és onnan ki-kijön néha. Nyáron ugyanezt csinálta. De tavasszal csináltatni szeretnék amúgy is egy nagy, futtatós ketrecet, amiben bőven elfér.

2016. jan. 2. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem is szabadna hirtelen télire kirakni egy kisnyuszit! örülök, hogy tavasszal jön egy társ, a nyuszid meg még inkább fog örülni! :)

Két bakot valóban ne tarts együtt! A bakod ivartalaníttasd, egyszerűbb is, mint a nőstényt, de nem ez a legfontosabb. Ha a nőstény lenne ivartalan és a bak ivaros, akkor a bak folyamatosan zaklatná, ezért így sem szabad őket tartani! A legjobb, ha mindkettő ivartalan, de a bak mindenképp legyen az. z ivartalanítás évekkel meghosszabbíthatja a nyuszi életét.

Mikor engeded ki a ketrecből? Nappal a leglustábbak, akkor nem sokat mozognak. Bár a nyuszi aktívkodása eleve nem úgy néz ki (általában), hogy kiszabadul és futja a köreit. Azért is szükséges napi 5-6-7-x órára kiengedni, mert általában rohan egy távot, aztán lefekszik, legelészik, körbenéz, majd megint fut, megint heverészik stb. Szürkületben a legaktívabbak, ezután következik az éjszaka, végül a nappal. Ezért legyen napi 24 órában legalább 3-4 vagy több négyzetmétere, mellé a kiengedés. 4 négyzetméter a két nyuszinak is elég lesz.

2016. jan. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
nekem házinyulaim vannak, egy fűtetlen de zárt téglaépületben laknak. a tyúkok ülnek be ebbe az épületbe még, meg a nyulak laknak itt. a vizek sajnos befagynak reggelre, de én kemény fagyok idején úgy bánok hogy reggel meg este kínálom meg őket vízzel. hidd el eléggé megszomjaznak annyira hogy amint benyújtom nekik a lábast a vízzel egyből megszívják magukat. utána veszem is ki nekik, majd este megint isznak egy adagot. nem hagyom én bent a tálkát hogy megfagyjon, aztán szétnyomja a fagy. egyébként tökéletesen jó ahogy tartod a nyuladat, a nyulak a telet jobban szeretik mint a meleg nyarat
2016. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nyáron szenvedett szegény. Nap közben ki sem lehetett tenni, annyira nem viselte jól a meleget. Most nap közben csak akkor bújik be a kuckóba, ha szeles idő van. Egyébként kint van, nézelődik.

Nem tálkás itatója van, hanem a ketrecre szerelhető. Amikor leveszem, kiolvasztom és visszaviszem, azonnal iszik, ráadásul jó sokat. Szerencsére munka közben is haza tudok majd jönni ebédidőben, így akkor is tudok majd adni neki.

2016. jan. 3. 14:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Most, hogy leesett a hó, én jó tömött hógolyókat is szoktam adni nekik egy nehezebb tálkába, imádják :)
2016. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!