Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szelidítsek meg 2...

Hogyan szelidítsek meg 2 nagyon vad tengerimalacot?

Figyelt kérdés
3 hónapja hoztuk őket haza és akármit teszek sehogy sem akarnak kézhez szokni.Mindent próbáltam a kezembe belerakni a kedvenc kajájukat és vártam hogy elvegyék,próbáltam azt hogy egész héten ott ülök a ketrec előtt és beszélek hozzájuk de semmi.Ha épp hogy kinyitom a számat már visszafutnak a házikójukba és morognak.(amikor hazahoztuk akkor 1hétig hagytam őket)

2016. jan. 2. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbáld meg a lehető leginkább olyan környezetben tartani, ahol nincs mitől félni.

Tehát ne azt ajtóba legyen, ahol ki-be jártok, hanem a szobádba nyugodtabb helyre.

Mennyi alom van nekik?

Mekkora helyen vannak?

Van más háziállatod /macska, kutya/ amitől félhet?

Ugyanakkor etesd és amikor kap kaját mindig beszélj neki lágy hangon.

Ha végső soron sehogy sem megy, akkor hagyd őket, ne erőszakoskodj. Azzal csak rontasz a helyzeten. Te sem feltétlen örülnél, ha egy 20 méteres óriás kivenne a szobád ablakán:)

2016. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
4-5cm vastagságú pormentes forgács,a szobámba vannak de ott csak nyitva van az ajtó,a ketrec mérete:110x60x50 macska/kutya nincs csak kinti..
2016. jan. 2. 22:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is van 2 tengim testvérek de az egyik dagadt fehér malac csak nagyon fél a másik fehér amelyik az enyém az nem annyira fél szerintem ezzel nem nagyon tudsz valamit kezdeni 1 éve vannak meg és a dagadt tengi még mindég vad de a másik az szelíd szerintem ez a természetétől függ.
2016. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!