Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac tartók tudnátok...

Tengerimalac tartók tudnátok nekem pár kérdésben segíteni?

Figyelt kérdés

Tengerimalacot szeretnék tartani és lenne pár kérdésem.

Először is azt szeretném tudni hogy kint tartott malckának nem lesz-e baja ha én szobában szeretném tartani mivel most odakinn -10 fok van bennt meg kb20-22 nem lesz neki sok hirtelen ez a hőfok változás?

Valamint mennyirr hangos állatkák? Tudom hogy nem éjszakai állatok ezért szeretném szobában tartani, tudtok tőle aludni éjszak és hétvégén kicsit tovább is?

Mennyire van szaguk h minden héten takarítva van a helyük. Szőrük nem hullik nagyon? Körömvágást mennyi időközönkét csináltok?

Az hiszem h most ennyi kérdésem lenne de szivesen fogadok jó tanácsokat tippeket?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2016. jan. 3. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia nekem 1éve lett meg az 1.malackám azóta 4van:) szerintem ne tedd ki ekkora hőingadozásnak őket és semmiképp ne vidd ki -10fokba mert megfáznak ezáltal elpusztolnak.Az én malijaim akkor hangoskodnak amikor előveszem a kajás zacskót,aludni lehet tőlük.Nekem eleinte elég volt az 1 héten 1 takarítás de nagyon eljeztek büdösödni ezért 1 héten 2-szer vannak takarítva.A szőrhulláss attól függ milyen fajta malid van nekem az egyik texel annak iszonyúan hullik a szőre de már megszoktam.körömvágás 2havonta.Annyi hozzáfűznivalóm van hogy társas lények semiképp se csak 1-et tarts mert megbolondul.ha bármi kérdésed van fordulj hozzám sok szerencsét a malitartáshoz.:)ha szeretnéd priviben küldök róla képet.
2016. jan. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Nekem volt évekkel ezelőtt két tengerimalacom. Az első kérdésedre sajnos nem tudom a választ. Hogy mennyire hangosak...hát alapjáraton szerintem nem, bár nekem nem a szombámban voltak, de simán lehet tőlük aludni. Viszont a hűtőajtó nyitásra állandóan visítottak, mert tudták, hogy onnan jön a kaja. Az enyémek nagyon félősek voltak és amikor megijedtek, megvadultak és nagy farolások közepette szaladtak be a házukba. Ami szintén zajjal járt. Én is hetente takarítottam a helyüket, de mikorrra a takarításra jutott a sor, eszméletlen büdös volt. Maszkba kellett takarítanom, mert rettenetes volt. Viszont ha hamarabb takarítottam volna a helyüket, az pénzkidobás lett volna, hisz a forgács kibírta az egy hetet. A szőrük nem hullott látványosan, azzal nem volt probléma. Szintúgy a körmükkel se volt macera. Nem emlékszek milyen időközönként vágtuk, de nem kellett gyakran. Az én két tengericocámnak valami gombás bőrbetegsége lett és csomókba hiányzott a szőr a testükről. Véresre vakarták a bőrüket. Állatorvos által írt kenőccsel kenegettük őket, de nem javultak és elpusztultak. Plusz a félősségük is rontott a kapcsolatunkon és nem alakult ki jó barátság sajnos. Szeretem az állatokat, de nem kéne újra tengerimalac. És nem csak a problémák miatt mondom. Állandóan esznek és visítoznak a kaja után. Jól gondold meg, érzékeny állatok. Mindenesetre szerethetőek is. Sok szerencsét velük! :)
2016. jan. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gombába nem pusztulhatnak el, az valószínűleg félrekezelt betegség volt.


Ha félsz, hogy sok neki a hőfok változás, akkor próbáld meg először a parkettán/kövön tartani (hűti a ketrec alját) és tegyél egy jégakkut a ketrec tetejére (hűti a belsejét) és szépen lassan szoktasd át a melegre, de elvileg 24-25 fokig bírják simán, gond nélkül.


Lehet tőlük aludni persze :) Hangot csak akkor adnak, ha beszélgetnek, vagy éhesek, vagy van valami, de általában ez halkan megy, éjjel nem fog zavarni senkit :) (párom is megszokta, hogy éjjel néha "dumaparti" van)

Függ a ketrec méretétől (min 100*50) és a malackák bevitt víz és kaja mennyiségétől is. Ez malacfüggő, de heti 1, vagy 5 naponta 1 takarítás nem nagy dolog, nem lesznek büdik :)

Szőrük csak vitaminhiány vagy élősködő esetén hullik. Itt kell leszögezni, hogy azok az élősködők (tetű, atka NEM veszélyesek ránk nézve!!!)

Körömvágás is függő, nálam van, aki fél évente kell, akkor is a hátsó lábain, van akit 2 hetente :)


Jó tanács: széna mindig legyen előttük, a száraz kenyér, zsömle és társai nem koptatják a fogakat, nyalósó felesleges és ezek a rudak, amik a rágcsálóknak vannak, felejtősek a méz, kukorica és szotyi darabok miatt :)

2016. jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Azt nem mondtam, hogy a gomba miatt pusztultak el. Csak hogy elpusztultak. Lehet valami más betegségük volt, ami azt a bőrbetegséget is okozta, majd halált. Nem tudom. Nem vagyok állatorvos, se szakértő. Eltávoztak és sajnálom, mert nem úgy alakultak a dolgok, ahogy én szerettem volna.
2016. jan. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Állatkereskedésbe lehet kapni Zeolitot, a forgács alá kell szórni, és az elszívja a szagokat.
2016. jan. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem is vannak malackáim a szobában. mégcsak nem is ketrecben vannak, tehát járkálhatnak a szobában, ha olyan kedvük van. nem mondhatnám, hogy hangosak. csak akkor visítoznak, ha hazamegyek hogy kaját kérnek, vagy reggel. ők is alszanak éjjel. minden másnap kicserélem a forgácsot alattuk, tehát nincsen büdös tőlük. kéthavonta kell lecsípni a körmükből körömcsipesszel, ha nem akarsz a kutyakozmetikusnál 5 percért 1700 ft-ot fizetni. a szőrük csak minimálisan hullik. nem vészes.
2016. jan. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!