Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac összeszoktatás?...

Tengerimalac összeszoktatás? Mennyi idő még elfogadják egymást?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam már, hogy legelősször a szobában "engedjem össze" őket, jó sok bújóhellyel. Mennyi idő, mennyiszer kell ezt csinálni míg megszokják egymást? És addig belehet őket tenni a ketrecbe vagy amíg nem kedvelik egymást addig el kell őket különíteni? Illetve annak is utánanéztem, hogy minimum 100x50-es ketrec kell kettőnek. Nekem sajnos csak 85×50-es ketrec van és nem is fér el nagyobb. Egyedül pedig nem szeretném hagyni a malackám mert tudom, hogy társas lények. Esetleg ha sokat vannak kiengedve akkor lehet ezzel kompenzálni a kissebb ketrecméretet?

2016. jan. 3. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:

nem, nem lehet kompenzálni.

Gondolj bele: be vannak zárva egy szűk helyre, majd van 2 órájuk jó esetben naponta nagyobb helyen. Ha nem tudsz alapvető feltételeket megadni nekik, minek neked kisállat? Már ne haragudj, de ha tudom, hogy egy minimum 100*50-es ketrec kell neki, + egy társ, akkor vagy ezt be tudom egybe vállalni, vagy azt mondom, hogy így sajnos most nem tudom megoldani, és nem veszek kisállatot. Majd ha lesz rá lehetőség, akkor megteszem.

2016. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem lakom palotában, így csak ezt a ketrecméretet engedhetem meg magamnak. Nincsen agyonrendezve, van elég hely a futkározáshoz. Ahogy látom nem nonstop szaladgálnak és szerintem nem mindenki tudja megtemeremteni ezt a ketrecméretet, de attól még sokaknak van tengerimalac kisebb ketrecben is.
2016. jan. 4. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel ez a minimum nálunk, a 0,5 m2, ami törvényben is foglalva van, ezért az ennél kisebb hely állatkínzásnak minősül.


Ha nem tudod a minimumot megteremteni, ne vegyél állatot. Vagy ha nem lesz hely a saját gyerekednek, hogy ágya legyen, akkor alszik a földön, vagy mi?

2016. jan. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én véleményeket, saját, tapasztalatokat és tanácsokat várok el, nem pedig kioktatást. Úgy gondolom normálisan kérdeztem és válaszoltam, nem értem mire fel ez a durva stílus. Normálisan is lelehet írni az ilyet nem pedig megvetni a másikat!
2016. jan. 4. 13:10
 5/5 anonim válasza:
Amukor én szoktattam össze a malackáim, akkor a régebbi az majdnem kiugrott a ketrecből. Pár óra alatt elviselik egymást, de kb 1-2 hét kell, hogy teljesen összeszokjanak
2016. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!