Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsög mennyire bírja ki...

A hörcsög mennyire bírja ki egyedül?!?! Nm lesz baja?!

Figyelt kérdés
Párban kaptam a höriket, (elvileg, Fiú &Lány) de ma este egyiket megfogta a rohadt macskánk.. -.- és nm tudom medig bírja egyedül.. Nm szeretném ha baja lenne vagy depressziós lenne elég fellenk lett.. Nm akkár a kezembe jönni folyamat a racsokat rágja!!
2016. jan. 4. 00:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

na ezért nem adunk ajándékba állatot...

olvass utána, hogyan kell tartani egy hörcsögöt

a hörcsög magányos állat, csak egyedül lehet tartani, különben megölik egymást

az meg természetes, hogy nem mászik egyből a kezedbe, mivel nem kutya, a rágcsálás is normális, mert így koptatja a fogát, van bent egyáltalán neki fogkoptató?

2016. jan. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jól ki jöttek egymással a hörieim..!! Eddig mindig jött/jöttek a kezembe.. nyílott az ajtó és suty ugrottak is! Komplett Höri ketrece van.. de mostanság jobban tetszik neki a rács rágás!
2016. jan. 4. 01:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

az nem jelent semmit, egy idő után (gondolom még kicsik) elkezdték volna gyepálni egymást

de most komolyan..., miért nem olvasol utána a neten? rengeteg jó cikk van a hörcsögtartásról

2016. jan. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
63%

A hörcsögök többnyire eleve magányos állatok és nem igényelnek társaságot, társaságba viszont csak különböző neműt fogadnak el.

A nőstény talán még megtűr nőstényt, hím hímet nem biztos, ha születésüktől fogva eggyütt vannak akkor esetleg meglesznek egymással.

2016. jan. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hörcsögöt eleve egyedül kell tartani, úgyhogy simán bírja egyedül, sőt így jó neki.

Ha együtt maradtak volna, akkor lettek volna kishörcsögök, amit a fiú kinyírt volna, és egyébként és verekedtek volna előbb-utóbb, meg is ölhették volna egymást.

Tehát ez így jó, hogy egyedül maradt.

2016. jan. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A szíriai aranyhörcsög és a dzsungárai szigorúan magányos állat (amikor nekem volt almom, a kicsik közül a hímek már 4 hetesen, a nőstények 2 hónaposan kezdtek verekedni, akkor külön kellett választani az egynemű testvéreket is)

A Roborovszkit és a Campbellt lehet párban / csoportban tartani, de különlegesen gondosan kell kialakítani a ketrecet / berendezést, és ott is fel kell készülni a szétválasztásra, ha összekapnának.

A félénkségére: menj oda a ketrechez sokszor, beszélj hozzá sokat, szokja a közelséged, próbáld végigsimizni bundáját, tedd elé a kezed!

A ketrecrágásra: unatkozik. Csökkentheted / esetleg megszüntetheted a ketrecrágást fogkoptatóval, (a hörcsög szemszögéből) érdekesebb berendezéssel, nagyobb ketreccel, kifutóval, több kézbe vétellel. Idővel is ráunhat.

Elég bolond volt az, aki párban adott neked hörcsögöket, főleg különböző neműeket! Nagyon nagy felelőtlenség!

Te sem álltál a helyzet magaslatán, nekem is vannak macskáim, az, hogy a macska el tudta kapni a hörcsögöd, csakis a te hibád! Miért olyan bonyolult

- zárni az ajtót?

- csak akkor kinyitni, ha a höri biztonságban van?

Nagyon sok olvasást a hörikről!!!

2016. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Szíriai aranyhörim volt. Egyedül. Nagyon jól megvolt!

Sőt! Még az embereket sem szerette. Csak én, a gazdija érhettem hozzá. Velem játszott is, mászkált rajtam, szeretgettem.

De rajtam kívül más nem is nyúlhatott hozzá, mert harapott :D

2016. jan. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem miért nem lehet utána olvasni?

A másik meg, hogy nem "az a rohadt" macska a hibás, hanem a gazdája. Természetes, hogy zsákmánynak nézi, el kell zárni előle.

Amúgy tényleg nem volt egy iq huszár az se, akitől kaptad... Bocsi..

2016. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Állatot nem adnék ilyen ember kezébe... :/
2016. jan. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Takarítsd el onnan azt a macskát sürgősen! Mégis hogy képzelted az egész hörcsög tartást? Minden lehető hibát elkövettél, szegény hörcsögök! :(

Egyedül kell tartani a hörcsögöt, nem pedig párban, se nem macskával!

2016. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!