Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Eggyüttarthatók dzsungáriai...

Eggyüttarthatók dzsungáriai törpehörcsögök születésüktől fogva?

Figyelt kérdés

5 darab született, 3 a szüleik szőrmintázatával megegyező vadas csíkos hím, 1 vadas csíkos nőstény és egy szürkés egyszínű hím.

A hímet a születés pillanatában kivettem -mert halottam, hogy megeheti őket vagy megtámadhatja-, a nőstény 3 hétig tartom velük eggyütt amíg szükségük van rá, 21-én születettek, majd most 10-e körül fogom elválasztani tőlük és a nőstény mivel már látványosan szépen megnőttek, aktívak, erősek, és esznek mindent amit egy normális hörcsög valamint most már a vizet isszák.

Ez az 5 hörcsög eggyütt maradhat felnőttkorban is, vagy később megtámadják egymást?Most még mint a kutyák egymással, úgy játszanak csak és nem értem, miért támadnának később egymásra, ugyanis sok videón eggyütt van hosszú ideig az egész család még a hímmel eggyütt is.

Emelett fenáll e az úgymond beltenyészet veszélye, tehát hogy a hímek a saját nőstény testvérükkel szaporodnának, vagy esetleg az apjuk szaporodna a saját nőstény kölykével -mert tervezem visszarakni az apát-, mivel már a nőstény sem ismerte pár nap után, akivel a kölyköket csinálta.



2016. jan. 8. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

a hörcsögöket jobb egyedül tartani.

hallottam már hozzád hasonló érvelést, aztán egyiknap úgy ment haza a gazda,hogy megölte az egyik a másikat és elkezdte enni.. szerintem nem szeretnél hasonló látványra menni..

én azt ajánlom válaszd szét őket. nemek szerint mindenképpen. de én inkább azt mondanám teljesen külön.

2016. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A kölykök felnőnek, ivarérett koruk után szét fogják szedni egymást! Tilos együtt tartani őket, mindegyiknek legyen külön helye! Agresszíven védik a területüket, még ha az több, mint egy méter hosszú terrárium is.


Ne tedd össze a különböző nemű höriket sem, mert csak szaporítasz ész nélkül! Az anya és az apa gyanítom nem tenyésztőtől van, tehát ha azok is testvérek, a kicsit vérfertőzöttek, és sokkal rövidebb ideig élnek majd, mint egy egészséges beltenyészet mentes hörcsög.


Az apát se tedd vissza az anyához, mert a nősténynek eleve minimum 3 hónapot kellene pihennie két fialás között, hogy ne haljon bele a folytonos kicsik születésébe és a kimerültségbe.


Mivel a hörik nem ismerik fel, hogy ez a gyereke vagy sem, apuka körbedugja az összes lány gyerekét, a fiúkat kinyírja. A fiú gyerekek anyukát nyomják tele, és olyan gyönyörű beltenyészet lesz nálad, mint a kereskedésekben szokott. Minden hörcsög legyen külön legyen,anya és apa is!!!


Eszem megáll, hogy emberek ilyen tájékozottsággal tartanak állatot.


Ha mindenáron kicsiket akarsz, legyen nálad minimum 10 ketrec vagy terrárium (dzsunginak a minimum méret 60x40 cm alapterület, 30 cm magasság), beszélj egy tenyésztővel, aki tud adni neked két egyáltalán nem rokon felnőttet, és hallgass rá, kérd ki a véleményét, hogy a vemhes és a szoptató hörit hogy kell táplálni (fehérje), stb. 4 hetesen válaszd le a kicsiket, 6 hetesen tedd őket egymástól külön helyre. Anya és apa 3 hónapig külön, aztán 1 órára össze, amíg tart a párzás, onnantól megint külön.


De jobb lenne, ha egyáltalán nem fognál bele, mert csak a hörik bánják...

2016. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nos utolsó válaszoló engem meggyőztél, úgyhogy ezt majd valahogy akkor orvosolnom kell.

Annyira hittem benne pedig, hogy ha születésüktől fogva jól megvannak egymás mellett, akkor később sem támadnak egymásra, de úgynézki, hogy ez így sehogy se jönne össze.

Még a 4 fiút se lehetne sehogy se egymáshoz szoktatni, semmi esély rá?

2016. jan. 9. 09:26
 4/16 A kérdező kommentje:

Egyébként az eggyüttartásukban csak emiatt hiszek ennyire:

https://www.youtube.com/watch?v=-FAL3oUB5c0

youtube.com/watch?v=-FAL3oUB5c0

meg az ehhez hasonló videók miatt, annyira jó lenne ha nálam is ilyen jól ellennének.

Pont azért is hiszek ezekben, mert láttam mongol futóegereket, kb 7-8-an voltak eggyütt rendes felnőtt nagy egyedek, talán egyneműek mind és elvoltak eggyütt.

2016. jan. 9. 09:29
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem tenyésztői segítséggel volt almom.

A hímek 4,5 hetesen (!) kezdtek támadni egymásra, az egyiket muszáj volt már akkor elkülöníteni, a többi "bírta" együtt 5 hetes koráig, amikor elkerültek innen.

A nőstények közül kettőt tartottam meg, kíváncsi voltam én is a együtt-tarthatóságra, mert külföldi szakirodalomban / fórumokon tényleg a csapból is az jön, hogy "a törpehörcsögök" (nem csak a Campbell és a Roborovszki, hanem úgy általában az összes törpehörcsög) tarthatók együtt nevelkedett, egynemű csoportokban. Nos, a nőstények 8 hetesen estek egymás torkának (szó szerint). Szerencsére fel voltam készülve a szétválasztásra, mert veled ellentétben én a magyar szakirodalomban hittem:)

Szóval nem, csakis külön lehet tartani őket! Ne is próbálkozz, mert meg is ölhetik egymást! (Én is rengeteget keltem fel hozzájuk éjszaka, direkt egy szobában aludtam velük, hogy halljam, ha bármi gond van.)

2016. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

És akkor a videón levőek hogy vannak meg egymás mellett?

Vagy azok is csak pár hetesek még?

Még úgy se oldhatnám ezt meg, hogy csak az agresszív elemet veszem ki a családból?

2016. jan. 9. 10:06
 7/16 A kérdező kommentje:
Bocs, de addig szeretek kérdezgetni, amíg az érveléseim/állításom teljesen meg nem dől és minden kétely eloszlik.
2016. jan. 9. 10:14
 8/16 anonim ***** válasza:

Ezek még fiatalkák, gondolom testvérek, de már itt is látni, hogy vannak birkózások, torzsalkodások, na aztán ezek egyre durvábbak lesznek, egyre véresebbek, egyre agresszívebbek. Ezt nem kell megvárni. A hörcsögök erősen területvédő, magányos beállítottságú jószágok, nem szeretik a társaságot a természetes élőhelyükön sem.

Az én nőstény hörimen tisztán látszott, hogy a saját kölykei is már fárasztották, és szabadult volna tőlük, mikor azok 3-4 hetesek lettek. El is választottam őket.

2016. jan. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Most egyelőre a nőstény kicsi az anyával van, a 4 hím kicsi az apával egy ketrecben és eddig nincs semmi gond, a beltenyészet kockázatát így mindenképp kizárom, viszont bizakodóan állok a videók és a tapasztalataim alapján ehhez a dologhoz, hogy mivel sosem kerül túlélésre szorolú helyzetbe, ezért a legmélyebb ösztönök ellenére is semmi oka nem lesz megtámadnia a saját testvérét vagy társát, úgyhogy remélhetőleg ez így müködni fog.

Ha nem akkor is van tartalék terv(valamelyest).

2016. jan. 10. 12:39
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem fog működni, egyik pillanatról a másikra egymásnak fognak esni! Vegyél 5 másik ketrecet,vagy ajándékozd el őket, különben egyszercsak majd arra érsz haza, hogy darabokra van szedve egy adag hörcsög. Mindegyikre jut egy mókuskerék, itató, tányér, kaja, stb? Ők ugyanis ilyenen össze tudnak veszni, onnantól pedig véresre marják egymást! És mégis mekkora helyen tartod őket?

Nem értem, miért nem hallgatsz rám, 9 éve foglalkozok dzsungikkal, NEM társas állatok. Főleg a szülő nem tűri meg a gyereket.

2016. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!