Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnám kicsit, , fáraszta...

Hogy tudnám kicsit, , fárasztani" a nyulaim?

Figyelt kérdés
Mindketten tiszta energiabombák és sokszor nem hagynak éjjel aludni. Állandóan ugrál, rohangálnak, játszanak (aminek Örülök) és néha már sok. Az meg nem lehet, h nincs elég helyük , mert van mikor reggeltől estig ki vannak engedve. Ezt az energikusságukat egy kicsit is mivel tudnám visszavenni. Vagyis inkább mivel tudnám elfárasztani egy kicsit őket, h éjjel ne nagyon zörögjenek nekem?
2016. jan. 9. 06:51
 1/5 anonim ***** válasza:

A nyulak leginkább éjszakai állatok, éjjel aktívak. Nagyon kevés nyuszi képes alkalmazkodni, de igazából azok többsége sem az ember életmódjához alkalmazkodik, hanem csak rá van kényszerülve, mert bezárják egy kis ketrecbe és felfogja, hogy nincs mit tenni (vagy zajong, rázza a rácsot stb.)

Az jó, ha nappal egész végig kint vannak, de állandó helynek minimum 4 négyzetméter kell a két nyuszinak. Ez tényleg a minimum és tényleg napi 24 órában álljon rendelkezésükre. Ezenkívül legyenek minden egyes nap 5-6-7-x órát kiengedve. A nyulaknak nagy a mozgásigénye, leginkább hajnalban.

Tudsz nekik készíteni játékokat, különböző elfoglaltságokat, de nem sűrűn oldja meg ez a bezártság problémáját. Pl. kezeletlen kartonokban, tojástartóban, WC-papír-gurigában elrejthetsz pár finom falatot vagy szénát, elvannak vele általában egy darabig. Érdemes egy ládába homokot tenni, mivel üregi állatok és imádnak ásni, illetve ez ösztönszerű is náluk. Nemhogy csak jól érzi magát, elfoglaltságot ad, de a karmokat is koptatja és kicsit meg is nyuszik tőle. Pl.:

[link]

[link]

2016. jan. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nálam mondjuk házinyulak laknak, nem is idebent így csak körülbelül tudok mondani dolgokat. én reggel és este adok nekik, így azt vettem észre hogy az etetési időkben a legaktívabbak, ilyenkor észrevehetően várnak engem. utána volt már hogy napközben be-benéztem az ólba hozzájuk, ki voltak terülve, pihentek. hiába mentem nem keltek fel, tudták hogy nem kapnak semmit. Nálad amikor csak tudod engedd ki őket, éjjelre meg adj nekik szénát, azzal elfoglalják magukat
2016. jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Játékaik vannak nekik elég, szoktak is vele játszani, de nem sokáig. Ugye sokat is tudnak rohangálni, mert minden nap órákig ki vannak engedve, de még így is rengeteg energiájuk van. Ahova tudnak fel is ugranak. Akár még az ágyamra is. Szénát is szoktam adni este nekik, de sokszor még így se állnak le a rosszalkodással.
2016. jan. 9. 17:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Széna napi 24 órában legyen előtte, ne csak este adj.

Mint mondtam, éjjeli állatok, tehát éjszaka aktívabbak, ezt nem tudod megváltoztatni. Éjszaka nagyobb szükségük van nagy helyre, ezért akkor is oldd meg, hogy minimum 4 négyzetméterük legyen.


#2 nem azért aktívak, mert ételt hozol és nem azért fekszenek, mert tudják, hogy nem kapnak semmit.. Szürkületben a legaktívabbak, tehát ha kora reggel és este sötétedés körül vagy amikor más sötét van, akkor etetsz, nyilván emiatt aktívak, mert éjjeli állatok - ezt nem győzöm hangsúlyozni. Persze nyilván közrejátszik, hogy tudják, jön a táplálék, éhesek, ezért felkelnek és várják nagyon. Nap közben viszont azért fekszenek, mert a nyulak így működnek, nappal többnyire lustálkodnak.

2016. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2016. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!