Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen csalival lehet biztosan...

Milyen csalival lehet biztosan egeret fogni?

Figyelt kérdés

Már hetek óta látok néha egy egeret a szobámban, miután először láttam, raktam ki élve fogó csapdát. Azóta már kettő is van belőle, de sem a kolbász, sem a sajt, sem a dió nem kellett neki. Néha már azt hittem, nincs is itt, de folyton előbukkan valahol. Valószínűleg a padlásról fúrta be magát.

Már gondolkoztam ragasztós csapdában is, de ha abba úgy beleragad, szegénykét nem lehet kiszedni, megölni meg nem akarom. :(

Mit rakjak a csapdába? Ötletek?



2016. jan. 9. 21:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

[link]


Kb. ilyen egérfogóról van szó.

2016. jan. 9. 21:53
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

És ez hogy működik? Ebbe sem pusztul el, nem? Akkor mit csinálsz vele?


Amúgy mi ragasztót használunk, szalonnabőrt teszünk rá. Addig küzd, amíg belefullad a ragasztóba. De nálunk a garázsban van, szóval ráér küzdeni.


JA, tegyél a padlásra is párat, mert különben hiába fogdosod őket, mindig lesz utánpótlás.

2016. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

nekünk is volt ilyen, de kijött belőle...

eddig sajnos csak a ragacs fogta meg őket :(

viszont a kutyatápot nagyon szeretik

2016. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

nekünk egyszer az egyik szomszéd kölcsönkérte a macskánkat.. köztudottan jó egerésző.. átvittem hozzájuk a pincébe. a cica 1 perc múlva az egérrel a szájában jött fel a lépcsőn.

szóval ez is beválhat, ha van a közelben ismerősöd.:) bár csak akkor, ha nem raktál ki mérget.

2016. jan. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
ragacs a leg hatékonyabb!!
2016. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sajnos macska nincs a közelben. :(

És szerintem csak egy lehet. Mert állítólag bűzlenie kéne, meg minden, de már hetek óta fel-fel tűnik, és semmi szag.

Az egérfogókban meg érintetlen a kaja.

Megölni meg tényleg nem akarom, párszor láttam, olyan kis aranyos, pici, szürke szőrgolyó. Azon gondolkoztam, hogy elengedem, vagy befogom. Szerintetek egy ilyen "vad" egeret mennyire lehet befogni? Éppen van egy alkalmas kis műanyag hordozóláda, régebben a teknősömé volt, de kinőtte.


Kutyatáp meg szalonnabőr nincs itthon :(


Még azon gondolkoztam, h pattogatott kukoricát rakok bele mert az aztán jó szagos...

2016. jan. 9. 22:26
 7/15 A kérdező kommentje:
És annak, aki kérdezte, hogy hogy működik: a képen is látható, hogy az a lyuk, ami van a csapdán, szűkül. Elméletileg befelé át tudja magát préselni rajta, de ki már nem tud menni, mert megszúrja a drót.
2016. jan. 9. 22:28
 8/15 anonim ***** válasza:

csapó / ragacs / üveg dióval


Szalonnát szereti a ragacsra azt raktam múltkor. A csapóba is azt szoktam rakni.


Ez egy jópofa blog: [link]


== üveg dióval ==

[link]

2016. jan. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2016. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

vagy végezz vele vagy engedd el

az egér egy vadállat, olyan értelemben, hogy ő a szabad élethez van hozzászokva, nem ahhoz, hogy néhány négyzetcentiméternyi helyen tengődjön, biztosan hamar belebolondulna szegény

ha szeretnél házi kedvencet, akkor vegyél egyet, ami már eleve fogságban született, így ismeretlen számára a szabad élet

2016. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!