Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 6-7 évesnek, felügyelettel...

6-7 évesnek, felügyelettel mehet a hörcsögtartás?

Figyelt kérdés
2016. jan. 9. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha értelmes gyerek, akkor igen. Szerintem 7 évesen azért már csak nem gyömöszöli össze :D
2016. jan. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igen de inkább aranyhörcsög mert az nagyobb és nem olyan fürge. Ja és csak is tenyésztőtől mert az állatkereskedésből származó egyedek gyakran agresszívak. (Nekem sikerült egy kicsit harapósabb egyedet kifognom de 2 hónap kemény munkával annyira kezes lett hogy amikor meghallja a hangom már kéreckedik is a kezembe de azárt egy ennyi idős kisgyerek mellett inkább nem kockáztatnék) Ha gondolod írj privit és bármibe tudok segíteni.

Üdv

2 dzsungáriai törpehörcsög büszke tulajdonosa. ;)

2016. jan. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, csak nagyon hosszasan kell mesélni neki, hogy ő is érez, neki is fáj, nem szabad erősen hozzányúlni, ha feldühít valamivel akkor nem állunk rajta bosszút... de ha ezt megértette, akkor igen.
2016. jan. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha te szeretnéd, akkor mehet, ha a gyereknek elmagyarázod, hogyan kell bánni a hörcsöggel és elég intelligens, hogy megértse.

Illetve, ha te szeretnéd a hörcsögöt. Nyilván inkább a tied lesz, nem a gyereké. Költségek, etetés, itatás, egyéb ellátás és takarítás rád marad.

Szerintem egy 6-7 éves hamar megunja. A hörcsöggel nem igen tudnak játszani, inkább csak néznivaló. Persze óvatosan kézbe lehet venni, de kb. ennyi. Ráadásul éjjeli állat.

2016. jan. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvikr válasza:
Persze, nekem is volt, sokatjátszottam vele. Csak legyetek óvatosak előfordulhat hogy kiszökik ha mondjuk ilyen hörcsögpalotát veszel neki.. Plusz azért próbáld meg elmondani neki hogy nem él egy hörcsög örökké, hogy kicsit kevésbé sokkolja le, ha esetlegbtörténik valami.
2016. jan. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!