Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért fél a barátnőm vajon a...

Miért fél a barátnőm vajon a tengerimalacoktól? Mi félelmetes van benne?

Figyelt kérdés
Vettem tengerimalacot, eljött barátnőm és úgy megijedt tőle, hogy az csak na. Azt mondta, hogy azt hitte, hogy patkány. Egy az hogy egyáltalán nem hasonlít a tengerimalac a patkányokra, kettő pedig az hogy ez egy aranyos, szeretni való kisállat, semmi félelmetes nincs benne szerintem. Pedig a nők általában szeretni szokták az ilyen kis szőrös kis állatokat. Én meg férfi létemre szeretem a malacokat, ő pedig nő létére nem. Én egyébként 29 éves vagyok, barátnőm 25. Bánt a dolog, hogy fél tőle, mert nekem meg gyerekkori kedvenceim ők, gyerekkorom óta vannak nekem ilyen malackáim.

2016. jan. 14. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Mert haraphat,nem kicsit!
2016. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Hihihi, én 23 éves lány létemre 2 patkányt tartok, élettársam, édesanyám, de még nevelőapám is undorodik tőlük. :DD Én megoldottam: kivettem a szelídebb, dromedárabb patkányt, és párom kezébe nyomtam. Ő lesokkolt, még ordítani sem mert. Aztán addig simogatta, amíg a patesz elaludt az ölében... Azóta haverok, de a hiperaktív, fiatalabb patit még nem meri megfogni.

Sokkterápia. Lehetőleg ne dobja el a malackát, akikben egyébként semmi undi nincs, sőt... Én minden rágcsálót imádok, a család már megbarátkozott vele. Adj neki időt, majd megszokja!

2016. jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért fél valaki a kutyáktól, vagy a macskáktól? Miért fél valaki a bogaraktól, vagy a hüllőktől? Egyáltalán miért félünk bármitől? Nem kell, hogy reális magyarázata legyen.
2016. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A hüllőktől azért meg van hogy miért. Egy nagyobb fajta óriáskígyó, krokodil ilyesmi akár meg is ölhet, az reális félelem
2016. jan. 14. 11:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha patkány fóbiája van, akkor a hasonlóság miatt előfordulhat. A fóbiát nehéz megmagyarázni, nem egyszerű félelemről van szó, hanem rettegéstől és hiába tudja az illető, hogy a rettegés alaptalan, képtelen irányítani. Nekem kígyó fóbiám van, ha tv-ben láttok kígyót, egyből el kell kapcsolnom, de az újságot is dobom ki ha van kígyóról kép.. Hiába van mondjuk csak egy oldalon, az egészet dobom ki.. Megérteni ezt csak az tudja aki fóbiás. Ha ez van a barátnődnek, akkor a sokkterápiát én kihagynám, én ugyanis dobnám egyből azt a pasit aki az ölembe dobna egy kígyót, hogy gyógyuljak meg. Ha csak simán nem szereti a tengerimalacokat, akkor szerintem lehet próbálkozni, összeszoktatni őket. Nekem is volt tengerimalacom, nagyon aranyosak, én pl. megkérném, hogy adjon a cocának petrezselymet, rém aranyosak amikor tolják befelé a zöldet 😃 Remélem sikerül kibékíteni őket ;)
2016. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én is nagyon remélem. Azonban a kígyóktól való félelemben is van alaptalan és van megalapozott félelem. Pl. egy gabonasiklótól való félelem alaptalan, mivel ez a kígyó max. megharap, de az sem túl gyakori, mivel nem egy túlságosan agresszív faj, veszélyesnek meg főleg nem veszélyes. Viszont egy kifejlett tigrispitontól való félelem abszolút megalapozott és természetes, normális, ugyanis ez a faj megnőhet akár 5-6 méteresre és 100 kiló körülire, megölhet egy embert is akár. Annak én sem mennék a közelébe. De egy gabonasiklót, vagy királypitont viszont simán megfognék, attól nem félek
2016. jan. 14. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Na ez a különbség köztünk, hiába tudom én is, hogy a sikló ártalmatlan, mégis sokkot kapnék ha meglátnék egyet. De ezt csak tényleg az érti meg aki fóbiás.
2016. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi a baj a patkánnyal? :D Nekem is van, cukik, meg a tengericocák is.

Lehet attól fél hogy megharapja, más ötletem nincs.

2016. jan. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!