Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nemsokára nyuszit fogok...

Nemsokára nyuszit fogok kapni, ezért be szeretném szerezni a legjobb és legfontosabb dolgokat Neki. Mit kell venni? Köszi a segítséget!

Figyelt kérdés

2016. jan. 16. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Kinti vagy benti nyuszi lesz?
2016. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kell nyúlketrec és persze etető tál és itató. Ugye kaja, ami széna és nyúltáp. Valamint alom (szalma vagy forgács). Esetleg valami amin tudja a fogát koptatni.
2016. jan. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem-nem-nem, ne az előzőre hallgass! Ő egyébként is csak húsnyulakkal foglalkozik, te gondolom hobbi célra szeretnéd, azaz egészséges és boldog életet adni neki. Ehhez pedig nem az kell, ami egy vágásra szánt állatnak.

Ha jót akarsz a nyuszinak, ne bolti nyúlketrecet vegyél, mert a legnagyobb (ami 140x50 cm) is nagyon kicsi.

A nyulak mozgásigénye igen nagy, pont mint egy macskáé, ezért legalább 3 négyzetméter kell neki éjjel-nappal és mellette 5-6-7-x óra kiengedés ahhoz, hogy a mozgásigényét egy minimumszinten kielégíthesse és ezáltal egészséges maradjon mind mentálisan, mind fizikálisan. A legjobb, ha te építesz valami ketrecfélét, nagyon jó ötleteket találsz a neten. Pl.:

[link]

Táplálék természetesen kell, de nem nyúltáp! A táp rendkívül káros, ezt ajánlom figyelmedbe:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7390373-n..

Szénát vegyél és inkább gyógynövénykeverékeket, ill. amikor van rá lehetőség, szedj inkább egy mezőről vagy parkból zöldeket. Ez a természetes táplálékuk, nem a bolti nyúltáp, ami lényegében megöli őket x év után. Bizonyos savakhoz és nyomelemekhez szükség van magvakra (len, zab, árpa stb.), de nem kell minden nap és csak néhány szemet érdemes adni.

Ha nincs elég mezei növény, akkor kell néhány zöldségféle is.

Fogkoptatónak ágakat (pl. almafa) tegyél be, ezek egészségesek és hatásosak (egyébként a fűfélék még, amik nagyon jól koptatják a fogakat).

Bolti fogkoptatót és más jutalomfalatféléket meg nyalánkságokat ne vegyél, nagyon egészségtelenek!

Alom nem kell a nyuszinak, ne tegyél be neki se forgácsot, se szalmát, mert ezek gyakran okoznak talpfekélyt és teljesen szükségtelenek, a nyuszik sem szeretik általában. Viszont vegyél egy nyuszivécét, alomtálcát, amibe fapelletet raksz.

Továbbá vegyél neki fajtársat, mert a tengerimalachoz hasonlóan rendkívül társas lény. Nem véletlenül tiltja törvény a jobb országokban a nyulak egyedül tartását. Magyarországon is büntetni kéne..

2016. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, amit kihagytam: kell neki házikó, valami búvóhely, s nem árt, ha van több is - persze ha marad mellette elég mozgástere.

Etető és itató is nyilván kell, valamint szénatartó.

2016. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de oroszlánfejű törpenyulakkal foglalkoztam. Éa nem tudom hogy azokat ki eszi meg, esetleg te előző válaszoló? Soha nen volt velük semmi probléma, mert azért egy nyúl nem olyan kényes mint egy kutya. Én vettem nekik mindennap répát, azt nagyon szeretik, de ezt biztos te is tudod.
2016. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és amit a 3. válaszoló írt ahhoz még annyit tennék hozzá hogy szerintem ő állatkereskedési nyuszinak vásárolna. Én tenyésztőtől vettem anno az első nyuszikat. Esetleg még adhatsz neki lucernát de csak mértékkel mert puffaszt. Amit kerülj, az a krumpli és a magozatlan alma.
2016. jan. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsánatot, összekevertelek valakivel. Tudom, százalék alapján nem lehet megmondani, ki kicsoda, mert több egyforma százalékú válaszoló van, de mégis úgy gondoltam, te az vagy, aki. Az elmúlt napokban egy 43%-os válaszoló minden nyulas kérdéshez hozzáfűzött valamit, amikkel sikerült kiakasztania. Ő 10 évig nyulakat vágott...

Közben már rájöttem, hogy valóban nem te vagy az, ezért elnézést kérek.


Ettől függetlenül nem értek egyet a válaszoddal. Én is régóta foglalkozom nyulakkal (természetesen hobbinyulakkal, nem húsnyulakkal) illetve velük kapcsolatosan végeztem a tanulmányaimat is. Bár a tudásomat nem ezekből merítem, mert a szakirodalom nagy részével sem értek egyet. Mindegy is, a lényeg, hogy a nyulak igenis kényes állatok, sokkal jobban, mint egy kutya. Legalábbis tartást tekintve a higiéniára és legfőképp a táplálkozásra nézve.

Amúgy nem minden nyuszi szereti a répát, nekem is van kettő, ami meg nem eszi, a többi meg imádja. :)

Túl sok gyökeres zöldség viszont nem jó, nincs meg benne minden fontos tápanyag, sőt elég kevés, hizlal és eltelíti a nyuszit anélkül, hogy hozzájutna néhány bizonyos, az egészséghez elengedhetetlen nyomelemhez.

Állatkereskedésben pedig soha nem vennék nyuszit. Egyrészt gyakran átverik az embereket vagy puszta tudatlanságból tévesztik el a kort és a nemet, sokszor beteg vagy vemhes nyuszit adnak el. Másrészt állatkínzásnak mondható az, hogy tartják szerencsétleneket. Isten ments, hogy én ezt valaha támogassam. Minden volt és jelenlegi nyuszim mentett vagy tenyésztőtől származik.

A krumplit tényleg kerüld, de még sok mást is. most nem sorolok fel mindent. Viszont az almamaggal nincs probléma, itt egyszer kifejtettem, miért:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7095925-a..

2016. jan. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!