Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fogok kapni egy nyuszit, de...

Fogok kapni egy nyuszit, de nem tudom milyen fajtát kérjek. Segitetek?

Figyelt kérdés
Valami picit szeretnék de ne hörcsög méretűt. Azt hallottam hogy a kosorru torpenyul nagyra nő... Én kb20-22 cm-sre godoltam. Nőstényt szeretnék. És légyszi ha van ötletetek belinkelnétek az oldalt ami olyan fajta nyuszikat ad el?
2016. jan. 17. 08:35
 1/8 Trafó1 ***** válasza:
Szerintem pont nagyot kellene tartani, mondjuk belga óriást, ha megunod van alternatív felhasználási javaslatom.-D
2016. jan. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Legyszives komolyan
2016. jan. 17. 09:30
 3/8 anonim ***** válasza:

A legkisebb a holland törpe, 1-1,5 kg között van a kifejlett nyuszi.

Toy nyúl nem létezik, ezt a szaporítók találták ki, hogy a felkészületlen gazdákat becsapják. Ha biztosan kicsi méretű nyuszit szeretnél, akkor keress olyan tenyésztőt, akinek holland nyuszijai vannak.

2016. jan. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én azért vagyok óriás párti (főleg kosorrú óriás), mert szelídebbek, egyszerűen jobb a természetük. Persze a törpékből is lehet igazi kezesbárányt csinálni, de ált. izgágábbak és nehezebb feladat. Törpék közül is a kosorrú a nyugodtabb típus. Létezik mini kosorrú. Amúgy pedig Mo.-n a törpék közül törpe és mini kosorrú, színes (holland) törpe, hermelin, oroszlánfejű, oroszlánfejű-kosorrú és azt hiszem törpe rex is kapható. Ezek a törpék, igazából teljesen mindegy, melyiket választod. Előfordul, hogy a mini megnő elég nagyra, a nagyobb fajta pedig pici marad. A nyulakat nem hosszra szokták méretezni, hanem súlyra. A hossz annyira változó, hogy nem lehetne.

Egyébként pedig párban vegyél nyuszit, ahogy tengerimalacot is (két lányt vagy egy fiú-lány párost, ahol legalább a fiút ivartalaníttatod). Mo. nyúltartásának egyik legnagyobb tévhite, hogy a nyuszi elvan egyedül. Nem, nincs jól el egymagában, csak sokan ezt hiszik, mivel máshogy kommunikálnak, mint mi, nem látjuk, ha szomorú. Ha napi 24 órában mellette vagy, akkor is iszonyú magányos és nem érzi jól magát, nem boldog és gyakran kihat az egészségére is. Épp ezért van törvénybe vésve a jobb országokban, hogy nyuszit csakis legalább egy FAJtárssal lehet tartani. Mo.-n is büntetni kéne az egyedül tartásukat..

Ha megmondod, melyik fajtát szeretnéd, akkor írok tenyésztőt.

2016. jan. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Oroszlánfejűt. Nekem is az volt, nem túl nagy, nem is kicsi.
2016. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3-nak igaza van, hogy nem létezik toy nyuszi, ha ilyet látnál, az becsapás. Egyedül kosorrúban létezik mini is, legalábbis a mi országunkban. Sok helyen az sem elfogadott.

Annyit javítanék, hogy a holland törpéhez tedd hozzá, hogy színes holland törpe. S ha rövidíteni szeretnéd, akkor színes törpe. A holland nyuszi ugyanis egy teljesen különálló fajta.

Az egyik legkisebb a törpék közül valóban a színes törpe (ideális súlya 1,1-1,35 kg), de ugyanekkora a hermelin is, ill. a törpe rex is nagyjából (1,2-1,4 kg). A mini kosorrú is ide sorolható, ha elfogadjuk külön fajtának. Utána következik az oroszlánfejű (1,4-1,8 kg) és végül a törpe kosorrú (1,50-1,90 kg).

Azonban nem ritka, ha egy színes törpe hosszra nagyobb, mint egy törpe kosorrú.

2016. jan. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NikiMiklos válasza:
Lehet simán házi nyúl is.Az is szinte olyan mint a többi.
2016. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

NikiMiklos, a kérdező minél kisebb méretű nyuszit szeretne. A "házinyulak" jelentősen nagyobbak. Személy szerint én jobban kedvelem a nagyobb testűeket, de ha a kérdező azt nem szeretne, akkor nem ajánlok.

Egyébként azért írtam idézőjelbe a házinyulat, mert a törpe is házinyúl, sőt minden nyúl házinyúl, ami nem vadon él. Persze tudom, a házinyúl alatt a legtöbben a nagyobb testű, nálunk leginkább vágásra szánt nyulakat érti.

2016. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!