Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kijönnek egymással?

Kijönnek egymással?

Figyelt kérdés
szeretnék 2 hörcsögöt és nem tudom ,hogy milyen variációba legyenek pl.: fiú és fiú,lány és lány.lány és fiút nem szeretnék,mert az sok kicsivel jár.

2016. jan. 17. 11:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább lány lánnyal, bár még az is se biztos. Én 3 kis nyuszit vettem, ami mindhárom lány volt (mellesleg 2 lány, 1 fiú arányban szerettem volna), együtt nőttek fel de mégis bántották egymást szóval külön kellett csuknom őket.
2016. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
A hörcsög magányos állat, semmilyen variációban nem tarthatók együtt! Ha kettőt szeretnél, akkor kettő külön ketrecben tartsd őket, különben komoly baj lehet a vége!
2016. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
hörcsögöt csak és kizárólag egyedül lehet tartani, különben megölik egymást...
2016. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%

Nekem annó volt két nőstény hörcsim, tenyésztőtől vettem őket, alomtesók voltak. Picinek együtt voltak tartva pár napig, amíg nem tudtam keríteni másik ketrecet. Különtettem őket, erre hallom, hogy megy a csipogás, sírás, nem ettek semmit, csak gubbasztottak a sarokban. Kíváncsiságból megint összeraktam őket egy ketrecbe, összebújtak, és szinte rögtön megszűnt a sivalkodás és a depi. Én sem értettem, azóta sem értem, és azóta sem voltak olyan tünemény hörcsögjeim, mint az a kettő. :) Sosem bunyóztak, sosem volt konfliktus, sülve-főve együtt voltak. Ha kivettem az egyiket, a másikat is ki kellett, mert már hisztizett az, aki bent maradt.

De ez nagyon-nagyon ritka, én sem láttam még ilyet hörcsögnél.

2016. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp többet akarsz, akkor Roborovszkival vagy Campbellel próbálkozz. (De készülj fel a szétválasztás szükségességére. És vedd figyelembe, hogy ezek nem azok a tipikus simogatást kedvelő, könnyen szelídíthető fajok. Inkább megfigyelésre valók, noha persze kifoghatók kezesebb példányok is, és persze sok múlik a nevelésen is.)

- Egynemű testvérek legyenek.

- Dupla méretű hely kell nekik. (Tehát MIN. 100*50 cm, emeletes megoldás nem jó, ha mégis ilyennel próbálkozol, akkor több feljárat kell az emeletre, de az alapterület akkor is min. 60*40 cm legyen)

- Minden alapfelszerelésből kettő kell: ház, itató, etető (ha nem akarsz etetőtálat, akkor több helyre szórj ki ételt), futókerék.

Szíriait vagy dzsungit kizárólag egyedül tarts!!!


(Tenyésztővel megbeszélve volt megfelelő szülőktől dzsungis almom, a fiúk 4 hetesen, a nálam maradt 2 lány 2 hónaposan kezdett verekedni - mondjuk már késze állt a hely a szétválasztásra, csak én is kíváncsi voltam, hogy jönnek ki egymással, mert külföldi szakirodalmakban sokszor írják, hogy "a törpehörcsögök" - úgy általában alkalmasak a párban tartásra. De a magyar szakirodalom bizonyult igaznak, amik azt írják, hogy a dzsungik nem. )

2016. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én inkább csak egyet tartanék. Mert egy idő után csak verekednek és az nagyon nem jó sőt meg is ölheti az egyik a másikat.
2016. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha kettőt tartast előbb utóbb kinyírják egymást
2016. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
aranyhörcsög lenne.
2016. jan. 17. 20:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Aranyhörit szigorúan egyedül kell tartani!
2016. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
43%

a harmadik válaszolónak mondanám hogy ez nem igaz ,nem ölik meg egymást!

És a kérdésre válaszolva: 2 hímet (fiút) célszerübb tartani.

2016. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!