Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac tartásáról mit...

Tengeri malac tartásáról mit kell tudni? Ketrec méret, kaja, lakberendezés tudom hogy minimum ketten legyenek de lehet lány-lány, fiu-fiu t is eggyüt tartani? Alom mennyit kell velük foglalkozni?

Figyelt kérdés
van két dzsngáriai t hörim és szeretnék malacokat is

2016. jan. 20. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:
2016. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100X50-es ketrec a minimum, ettől nagyobb még jobb. Kajáért fordulj az állatboltban lévő eladókhoz (nem szeretik a magvakat, a kukoricát). Minden reggel és este kell nekik adni valami gyümölcsöt/zöldséget (répát minden nap mert attól kopik a foguk)+széna mindig legyen előttük (ami szintén fogkoptató+imádják). Felakasztható itatót ajánlok mert ha tálkában van azt kiborítják, belepiszkítanak. Nekem a ketrecben van egy bújócső, egy alomtálca, házikó és egy függőágy. Alomként én törülközőt használok, illetve az alomtálcába pelle van. Jelenleg egyedüli kislány (így is nagyon boldog mert sokat foglalkozok vele), de tervben van egy másik, hogy még ettől is jobban érezze magát. Én lány-lányt ajánlok, de fiú-fiú is tökéletes, lényeg, hogy azonos neműek legyenek mert ha nem akkor állandóan új kiskedvencekkel lepnek majd meg. Az első napokban semennyit nem kell velük foglalkozni, hagy szokják meg az új helyet, az új szagokat. Beszélj hozzájuk, ülj le a ketrec mellé. Amikor már eltelt pár nap vedd ki őket dajkálgasd, adj a kezedből zöldséget/gyümölcsöt és előbb-utóbb kézhez szoktatod őket. Rengeteg dolgot ellehetne mondani róluk... Igyekeztem nagyvonalakban írni, de így is egy regény lett. Egyébként rengeteg honlapon, youtube-os videón fent vannak tengerimalac tartással kapcsolatos tények, ötletek, tapasztalatok, mit hogyan, stb...Én ajánlom Miwako-t, Norbi-t és Herby Dely Péter-t (elég alpári és nemnormláis, de nagyon jókat mondd).
2016. jan. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
C-vitamint is kell neki biztosítani.A tengeri malac szervezete nem tudja előállítani.
2016. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legfontosabb hogy érteni kell hozzá.
2018. jún. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!