Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora ketrec kell egy törpe...

Mekkora ketrec kell egy törpe hörcsögnek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy túl nagy helyem nincs, másfél szobás, szoba, konyhás, fürdőszobás a lakás. Azért választottam a törpehörcsögöt mert aranyosak, és azt mondták, hogy pl. a tengerimalacokkal ellentétben, nem kell nekik nagyon nagy ketrec. Mielőtt beszerezném azonban az állatot, szeretném megtudni, hogy mekkora helyigénye van

2016. jan. 20. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

A legminimálisabb érték egy 60x40 cm alapterületű ketrec.

De mellesleg, német szabályozások szerint 100x40 cm a minimum. Nyilván az utóbbi ideálisabb.

2016. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor egy 60x40x40-es ketrecet fog kapni, sajnos 1 méteres ketrec nem fér el a szobámban. Nekem is egy 3-4 szobás lakás sokkal ideálisabb lenne, meg nagyobb lakás, de csak 1,5 szobás van. Ez van sajna.
2016. jan. 20. 17:15
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 60*40 a minimum, abban azért már nem szenved...

DE! ha megteheted, akkor próbálj hosszabbat venni, hogy egy irányban minél többet tudjon mozogni. (+10-20 cm is rengeteget számít, hiszen a kisebben is el kell, hogy férjen az alapfelszerelés, tehát minden plusz centi a mozgásteret növeli.)

Nekem sincs sok helyem, egy 90 cm széles szekrény polcát tudtam felszabadítani, így a terrárium, amit méretre csináltattam (így minden centit ki tudtam használni), 85*35*27-es. Sokkal jobb, mint egy szabvány 60*40-es lenne, még ha pár centivel keskenyebb és alacsonyabb is a szabványosnál. (És csak 6500 forint volt, tehát olcsóbb volt, mint a legtöbb, ennél kisebb ketrec - és ilyenkor a szellőzők helyét is te határozhatod meg, legjobb a maximális értékeket kérni.)


Azt tanácsolom, nézd ki a megfelelő helyet a lakásban, és ahhoz méretezz egy tolóajtós terráriumot (Ketrecet nem fogsz tudni méretre csináltatni - én legalábbis még nem hallottam ilyenről. Akvárium meg nem jó, mert a polc miatt csak macerásan férnél hozzá, hacsak nem egy alacsonyabb bútor tetejére teszed.) A tolóajtós terráriumot azért is szeretem, mert

- oldalról sokkal jobb kapcsolatom van a hörivel, könnyebben ki tud mászni a kezemre:), és nem ijed meg, mintha felülről nyúlnék be hozzá

- nem jön ki a faforgács

- kisebb a zaj

- nem rágja le a festéket a ketrecrácsról, így a káros anyagok nem jutnak a szervezetébe

- nem kap huzatot, kisebb az esély, hogy megfázik (nyáron viszont oda kell figyelni, ne legyen benn túl meleg)

- szökésbiztosabb, mint egy ketrec (terráriumzárat kell használni)

- ha nem akarod kihurcolni tisztítani a fürdőbe, akkor sokkal egyszerűbben és alaposabban tisztítható (én a vizet viszem a terráriumhoz, és nem fordítva), nem lesz karcos

2016. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!