Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek mibe tegyem a...

Szerintetek mibe tegyem a dzsungáriai törpehörcsögöt?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy dzsungim.Nem tudom eldönteni terráriumba vagy ketrecbe tegyem.Szerintetek melyik jobb és miért?

2016. jan. 20. 20:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Végülis nem lényeges ha a terráriumban is van elég mászóhely, bár nekem az egyik akrobatahajlamú poc imád a rácsokon csimpaszkodva mászkálni.
2016. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A terrárium a közhiedelemmel ellentétben sokkal jobb.

A terráriumban nem tud huzatot kapni, a szellőzése pedig bőven elég. Sokan gondolják, hogy befülled, de valójában ha felül rácsozott, jól áramlik a levegő, nincs probléma a szellőzéssel. A ketrec rácsai veszélyesek, könnyen beleakadhat, beszorulhat vagy leeshet, komoly sérülést is szerezhet. A terráriumot takarítani könnyebb, bár nehezen mozgatható a súlya miatt és nem is szedhető szét, de jobban tisztítható, könnyen kitörölhető, kimosható. A ketrec rácsait nem tudod rendesen tisztítani és az alja is gyakran bordázott, ami szintén megakadályozza a megfelelő tisztítást. Ezenkívül a hörcsögök általában rágják a rácsot. Ez egyrészt roncsolja a fogait, másrészt károsak a közben lenyelt festékdarabkák. Továbbá a hörcsög alapjáraton földalatti üregekben él, járatokat ás, így érzi igazán jól magát. Jó elfoglaltság, megnyugtatja, biztonságérzetet kap, lefoglalja magát, koptatja a kis karmait, ezért érdemes vastag forgácsréteget (legjobb szénával keverve) biztosítani. Ezzel természetesebb közeget adunk neki.

[link]

2016. jan. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam, hogy a terráriumból a forgácsot és egyebeket nem szórja ki, nem zajong vele, és ráadásul aligha szökik majd ki belőle, míg a ketrec nem túl szökésbiztos.
2016. jan. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a legkirályabb a plexi oldalú ketrec. Nem tudja rágni, nem nehéz takarítani és nem kap huzatot. A legjobb döntés volt.
2016. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Javaslom, ha ketrec mellett döntesz, ügyelj a rács méreteire, nehogy svábbogár kerüljön oda. Különösen primitív lények, kivagyi módon azt hiszik, ők a világ közepe, és maguk alá ürítenek, valamint fertőzőek. Én már jártam úgy, ha nem is hörcsivel, de más állatkával, hogy bejutottak svábbogarak a ketrecébe, nem kívánom senkinek, aki emberi lény (vagy rendes házi kedvenc). Remélem, megoldódik a problémád, sok sikert!
2016. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sikerült döntenem.
2016. jan. 22. 20:52
 7/17 anonim ***** válasza:
Megírod, mi lett a döntésed? :)
2016. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen.A terrárium mellett döntöttem.
2016. jan. 22. 21:32
 9/17 anonim ***** válasza:
Minimum 60x40 cm alapterületű és 30 cm magas legyen. Ez a minimum méret, ami elég egy törpének, de inkább legyen nagyobb. Ez elegendő tér a felszereléseknek. :)
2016. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én azért minimumnak is kicsivel nagyobbat ajánlanék, mint 60x40 cm, inkább 100x50, abban legalább már jól is érezheti magát, de legalábbis az biztos, hogy magasabbat, hogy vastag forgácsréteget rakhass neki.

A kerék pedig legalább 20 cm átmérőjű legyen, hogy egyenes háttal futhasson, ne görbüljön egy kicsit sem, az tönkre vágja a gerincét.

2016. jan. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!