Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mókust lehet tartani?

Mókust lehet tartani?

Figyelt kérdés
Már több helyen is láttam eladó csíkos mókust. Ezeket a rágcsálókat ugyanúgy lehet tartani mint pl egy hörcsögöt? Vagy külön engedély kell hozzá? És sima (nagy méretű) ketrec jó nekik, vagy valami speciálisra van szükségük? Olyanok válaszát várnám aki otthon van a témában. :)

2016. jan. 22. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Engedély nem kell hozzá, annál inkább rendes ketrec.

Ami nem egy nagy ketrec, hanem egy giga-mega-brutál nagy ketrec, egy kisebb erdővel berendezve.

Leginkább egy sarkot szokás leválasztani a szobából, és azt berendezni egy inger gazdag környezettel, kreatív mászókákkal, stb.

2016. jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem egy ilyen a minimum, ha rendszeresen ki is engeded mellette több órára, és egyet tartasz benne. Ha tartanék, én ilyenbe raknám, épp van is egy ilyenem, csak most madarak lakják.

Ismerős ilyenben tart kettőt, szerintem nekik ez már kicsi.

2016. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat :)
2016. jan. 22. 20:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előző linkkel az a baj, hogy kb alulról felugrik a tetejére, és annyi.

Ezért szokták a talajszinttől a mennyezetig leválasztani egy "kis " részt, hogy legalább egy szűk másodpercig tudjon felfelé mászni, mert azt a távot is kb annyi idő alatt teszi meg.

2016. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
... egy ilyen ketrec alá, meg rá, meg már amúgy se tennél semmit, szóval ígyis úgyis annyit foglal el a szobából, akkor is, ha függőlegesen kisebb. Úgyhogy nem éri meg a kicsi.
2016. jan. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha engedély kellene hozzá, nem árulnák a kereskedésben. Csíkos mókust tehát bárki tarthat, de nagyon fürge állat, igazából inkább díszállat, sok mindent nem lehet vele kezdeni. Ettől függetlenül nagyon szeretem őket. Hatalmas a mozgásigényük, ezt tudnod kell. Pl. egy ilyen ketrec épphogy jó egynek:

[link]

[link]

[link]

Minél nagyobb, annál jobb. A mókusoknál elsősorban a magasság számít, nem a hossz. Ahogy az előző is írta, a legjobb lenne, ha talajtól plafonig leválasztanál egy részt.

Néhány mókusketrec:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz :) Még egyenlőre csak gondolkozom rajta :)
2016. jan. 22. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!