Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kaptam egy hosszú szőrű...

Kaptam egy hosszú szőrű albínó mini nyuszit, az lenne a bajom vele hogy a bogyók ráragadnak a szőrére és a ketrecben össze vissza elpotyog ahelyett hogy a wc-jébe potyogna. Mit csináljak hogy ne ragadjon a szőrére?

Figyelt kérdés
Ha nem érted akkor leírom részletesebben.

2016. jan. 25. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mostanában hoztad el? Eleinte jelölni szoktak, ezért potyogtathat össze-vissza bogyót. Benyúlsz a ketrecébe? Ha igen, beviszed a szagod, és hogy azt elnyomja, ezért is bogyózik, hogy eltüntesse a szagod a saját területéről. Mennyi idős? Ha ivarosodik, akkor amiatt is jelölget. Ivartalanítás általában segít, na meg elsősorban persze egészségügyi okokból ajánlott!


Ha beleragad a szőrébe, ott baj van. Valószínűleg rossz az étrendje, de talán betegség is lehet. A normál nyuszibogyó nem ragad a szőrbe. Kemény és nem tapad meg sehol, pont olyan, mint a nesquik gabonapehely.

A lágybélsár ragadhat a szőrbe, de ha az beleragad, nem eszi vagy nem tisztítja le, akkor szintén baj van.

2016. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan mit eszik egyébként? Mennyi ideje van nálad?

Aggasztanak a szőrbe ragadt bogyók.


A nyuszi boldog élete miatt pedig a következőkön aggódom:

- Mekkora helye van és mellé mennyit engeded ki naponta?

- van vagy lesz fajtársa a közeljövőben?

2016. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem jelölget és bogyója is megfelelően kemény.pattogni is tud. 3 napja van meg.És nem beleragad csak ott marad mert ahogy kiszáll a wc ből rögtön lepotyog mert hozzáér a wc elejéhez.Ha ugrál akkor is le potyog csak így széjjel szórja őket.
2016. jan. 25. 16:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor rosszul írtad ki a kérdést, mert azt írtad, beleragad. Ha nem ragad bele, annak örülök, de ha egy kicsit is beleragad, az nem jó jel. Azt is írtad, össze-vissza potyog. Akkor csak azért, mert a bogyókat a vécéből kiszórja, pl. kiugrik és a lábával kilöki, vagy azért, mert több helyre is bogyózik? Ha az utóbbi, akkor ugye jelöl. Ha nem, csak az ugrás következtében kiszórja a WC-ből, akkor a vécé nem megfelelő. vegyél egy kicsit magasabb pereműt, amiből nem szórja olyan könnyen ki. lehetőleg ne sarokvécét, mert abból sokszor kilóg a feneke és nem oda megy a bogyó, pisi, ahová kellene. Vegyél egy rendes téglalap alakú (macska)alomtálcát és azt tedd a sarokba.


A többi kérdésre viszont nem válaszoltál..

2016. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-4 bogyó marad csak a szőrén de ahogy ugrál azok lepotyognak róla és ez a bajom.

december 1. született

2016. jan. 25. 17:10
 6/11 A kérdező kommentje:

100×50 a ketrece és nem lesz társa

csak éjszaka és napközben míg suliban vagyok (8-14) akkor nincs kiengedve

2016. jan. 25. 17:12
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon pici még a szobatisztasághoz. A hosszú szőr meg ilyen, könnyen akad bele minden. Esetleg a fenekénél óvatosan vágd rövidebbre a szőrt.
2016. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Versele Laga Cuni Junior Nature tápot kap. Még átszoktatáson van a Crispy Junior tápról.
2016. jan. 25. 17:15
 9/11 A kérdező kommentje:
oké köszike
2016. jan. 25. 17:15
 10/11 anonim ***** válasza:

Alapból 8-16 hetes koruk között válnak szobatisztává (aztán ivarosodásnál "elfelejtik"..). De ahogy látom itt nem ez a baj, hanem ugye az elszórt bogyók. Hiába hosszú szőrű (nekem is van egy, meg volt kettő hosszú szőrűm) az igazán jó állagú bogyó lepereg a bundáról, nem tapad bele. Szerintem inkább csak túl korán ugrik ki a vécéjéből és nem várja meg, míg leesik ott bene, hanem már csak a vécén kívül. Ezzel nem sokat tudsz tenni, néhány bogyó úgyis el lesz szórva. Mondom, én egy más jellegű vécével próbálkoznék. Esetleg ha a fenekénél nagyon hosszú a szőr, tényleg levághatsz egy kicsit.


A 100x50 cm viszont nagyon kicsi, főleg, ha éjszaka, mikor a legaktívabb, be van zárva. Na meg a nap nagy részében. Ha mondjuk 10-kor este bezárod, akkor napi 16 órát egy olyan szűk helyen, ahol semmi esélye mozogni. Legalább 5x ekkora terület kéne neki állandóra és mellé az a jelenlegi kb. 8 óra kiengedés. A társról meg nem is beszélve..

2016. jan. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!