Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszim megtanulhat a macskaal...

Nyuszim megtanulhat a macskaalomba pisilni?

Figyelt kérdés
Hogy "tanítsam"?:)
2010. márc. 28. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyuszink vizeletürítésének is több módját figyelhetjük meg. Van a normál vizelés (amit rendszerint egy adott helyre végez - ezért is könnyű a szobatisztaságra szoktatás), de létezik védekezési reakcióként a spriccelő vizelés (pl. ha meg akarjuk fogni, hogy visszategyük a helyére, de ő nem akarja és menekül előlünk) és a párzási szándékot nyomatékosító oldalra vizelés. (Jobb, ha odébb megyünk, mert mi is kaphatunk belőle.:) )

A nyúl normál ürüléke kemény golyócskákból áll és szaganyagokat erősen tartalmaz. Ez ivarérettség esetén nagyon nyilvánvalóvá válik. Ezeket a bogyókat a nyuszi meghatározott helyeken szokta üríteni, de jelölésre is használja őket. Sokszor ha kiengedjük nyuszinkat, körbebogyózza ketrecét, ezzel is megjelölve felségterületét. Nyuszink bogyózási és vizeletürítési szokásait felkavarhatja egy új nyuszi megjelenése, esetleg az ivarérettség beállta. Olyan is előfordul, hogy a teljesen megbízhatóan szobatiszta nyuszi ezekben az esetekben elveszíti szobatisztaságát. De ha türelmesek vagyunk, a hormonok átmeneti tombolása után visszaáll a rend. :)


[link]

itt egy kicsit bővebben:)

2010. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Ma kaptam a nyuszimat, és már a macskaalomba pisilt és kakilt.. :D Meg persze máshová is.. :D

2010. márc. 28. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk hosszadalmas volt a rászoktatás: először 3sarkot almoztam majd figyeltem hová jár inkább, az elgurult bogyókat oda tettem, a máshová ment pisit ecetes szivaccsal feltöröltem (az ecet semlegesíti a pisi szagát), ha almot cseréltem mindig hagytam pár bogyót hogy érezze, hogy az a WC-je. Amikor már egy sarkos volt majdnem teljesen akkor mikor pisilni készült rátettem a sarkára. Pár bogyó még mindig van szerte a ketrecben (nagyon ritkán a szobában), de soha nem pisilt csak az alomba.
2010. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!