Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi kell egy hivatalos tenyésze...

Mi kell egy hivatalos tenyészet létrehozásához?

Figyelt kérdés

Főként szíriai aranyhörcsöggel szeretnék foglalkozni, de az idő múlásával lehet, hogy patkányok és nyuszik is bekerülnének a tenyészetbe.

Elsősorban az érdekelne, hogy hol kell kérvényezni a hozzá szükséges papírokat (vízügynél, egyebeknél), mik az előfeltételek (helység, stb.), és hogy a kérvényezett papírok mennyit kóstálnak. Létezik-e ma Magyarországon törzskönyv a hörcsögök vagy a patkányok számára? A hörcsögök "nyelvét" már beszélem, és informálódni szeretnék mi merre hány méter. Van-e valahol az interneten erről kormányrendelet, és mi a webcíme? Ha valaki tud értelmes választ adni a kérdésemre azt kérem, hogy írjon, vagy itt vagy privátban. Előre is köszönöm!


2010. márc. 29. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azon kéne inkább elgondolkodni, h érdemes e belevágni?! Szerintem nincs nagy keresete a dolognak. Aztán ha belefekteted a pénzt nembiztos h visszajön.
2010. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A hátulütőkkel tisztában vagyok, de azt is tudni szeretném, hogy mik a feltételei a hivatalos tenyészetnek. Csak az írjon aki a feltett kérdésre komoly választ tud adni, nem a hátulütőket ecseteli! Köszönöm! :)
2010. márc. 29. 15:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi nem kell hozzá. Elkezded tenyészteni és kész. Az eladáshoz kell valamilyen vállalkozás (egyéni, bt, kft), de nincsen kifejezetten szabályozva. A kereskedésekbe is nagyrészt feketén kerülnek a kisemlősök. Ez egy lyuk a jogi rendszerben. Bár azt hiszem, előbb utóbb rájönnek és ezt is leszabályozzák. Február 26-án (ha jól emlékszem) jött ki egy kormányrendelet, ami a hobbiállatok tartási körülményeit szabályozza (41/2010 Kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról) Keress rá a gugliban.
2010. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem sincs rá nagy (semekkora) kereslet. Előző voltam.
2010. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, az a rendelet megvan, meg az állatok kíméletéről szóló is. :)

Egy része a dolgoknak benne, van, de az sincs pl. hogy hány állattól. Egy félhivatalosan működő tenyésztő ismerős szerint 50 állat alatt hobby-tenyészetként is lehet működni, minden papír nélkül. Ő 400 állatot tart, különböző fajokból.

2010. ápr. 2. 06:32
 6/6 A kérdező kommentje:
Olvastam azt is egy oldalon, hogy el lehet adni a kisállatokat ha nem haladja meg az évi 200 ezer forint hasznot, és adnak mellé adásvételi szerződést.
2010. ápr. 9. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!