Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Havi szinten mennyibe kerül a...

Havi szinten mennyibe kerül a törpehörid tartása?

Figyelt kérdés

Listáznád lszi mit mennyiért veszel kb?

Köszi


2016. febr. 3. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:

étel (táp) : kb. 200 forint

forgács : kb. 470 forint

havonta pl. valami finomság : kb. 540 forint


Remélem segítettem !!

2016. febr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem több dzsungim is van, ezért nagyobb kiszerelésben olcsóbban vásárolok.

Állandó kiadások 1 dzsungira bontva havonta:

- Varsele-Laga táp (2,5 kg-os): 200 forint

- Multifit faforgács (500 literes): 50 forint

- fogkoptatók - Ferplast + Karlie Wonderland: 200 forint

DE! amíg csak egy dzsungim volt:

- Varsele-Laga táp (400 g-os): 330 forint / hó

- Multifit faforgács (55 literes): 350 forint / hó


A plusz kajákat nem számolom, mert a magaméból ajánlok fel egy picike falatot (zöldség-gyümölcs)

Szóval nálam inkább az dobja meg a költségeket, ha valami plusz cuccot veszek, mert akkor persze mindegyik kap belőle (vérmérséklettől függően, persze).

Pl. kb. 3-4 havonta kapnak egy nyulaknak való szénalabdát, aminek kivágom az egyik sarkát, hogy bele is bújhassanak: 500 forint / db

Plusz néha kapnak valami "finom falatot", de nincsenek valami nagyon oda érte, ez mondjuk félévente egy doboz, + 500 forint.

2016. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Sokat olvastam a témában, már csak a várható állandó költségek volt kérdéses számomra. Szerencsére ez egyáltalán nem tűnik vészesnek.

Ment a zöld pacsi

2016. febr. 3. 23:09
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem két hörim van és miután rendes emberi ételt is esznek , nem csak magvakat így olcsón kijövök. De tápból sem veszek drágát, a piacon kapok 700Ft ért több minf fél kg zacskót és az elég 2 hónapra nekik, alomból meg változó de a nagyot szoktam venni kb 1000Ft körül van mindig és az jó pár hónapra elég. Max egy 500 havi szinten két hörire. De mondom itt kapnak zöldséget, gyümit és húst. Nem kell meglepődni, az orvos szerint nincs probléma ha megfelelő mennyiségben van. De lehet kapni gyászlárvát is vagy liszt kukacot azt is szeretik, de főleg élve
2016. febr. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2x10 liter forgácsot veszek neki 1 hónapra, ez kb 400 forint. a literes kaja amit veszek, elég 2 hónapra, tehát egy hónapra fél liter az 280 körül van. a havi zöldség-gyümölcs amit megveszek az kb 1500, a vizet meg nem számolom :) sokszor veszek neki nasit mert nem bírom ki hogy ne, de ez is kb 1000 forint egy hónapra. ez így összvissz 3180. (nyilván nem pontosan ennyi de azért mutatja hogy kb mennyiből jön ki.)
2016. febr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja a kukacért sem fizetek mert egy nagy üvegben vannak tartva és szaporodnak is úgyhogy lisztkukacot sosem kell vennem :D
2016. febr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!