Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállat tarható egy...

Milyen kisállat tarható egy 95×95×45cm- es ketrecben? A drót távlsák 2 cm.

Figyelt kérdés
Egy vagy maksz két állatkát tartanék de nem tudom milyen állatkának lenne alkalmas.gondoltam nyuszira,tengeri malacra.Ti mit tartanátok?

#nyúl #kisállat #Ketrec.tengeri malac
2016. febr. 10. 01:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A tengerimalac jó, csak tudd, hogy ők párban érzik jól magukat. (azonos nemű is lehet, egyedül lenni nem szeretnek). A nyuszinak szintén jó lehet a méret, de ennél sokszor hosszabb egy nyúlketrec, de ha nem 10 kg körüli nyúlra pályázol, hanem valami törpenyuszira, akkor elég. Mostanában felkapták a törpesünt, neki ez kb jó méret, de nem tudom, hogy van-e gusztusod rovarokat is adni neki. Esetleg, ha átrendezed (pl ülőrudak) és nap közben sokat ki tudod engedni röpködni, akkor tehetsz bele kisebb maradat, de készülj, hogy akkor takarítani kell. Anyum nimfát tart és rengeteg szemetet csinál + nem a legszobatisztább állat, bár neked a nimfánál kisebb madárra gondoltam, pl egy pinty párra.
2016. febr. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bár a 2cm lehet, hogy túl nagy egy kisebb madárhoz. Nem tudom, hogy kiférne-e, nézz utána.
2016. febr. 10. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hörcsög, tengerimalac (ide 2ö kéne), törpenyúl, pele.
2016. febr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2 tengerimalac , 2 degu esetleg.
2016. febr. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,lenne még pár kérdésem.A degu,a patkány és a pelle nem tud kimászni egy 2 cm drottávolságon?A törpe nyuszi tarthato egyedül?
2016. febr. 10. 12:16
 6/13 A kérdező kommentje:
Esetleg teknös tarható benne?
2016. febr. 10. 12:33
 7/13 anonim ***** válasza:
A kisebb patkány ki tud, meg nekik inkább magas ketrec kell mert sokat másznak, ez a ketrec maximum idős, már nem annyira aktív patkánynak ideális, inkább tengerimalacot vagy törpenyuszit tarts benne.
2016. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A 45 cm a magasság?

Tengerimalacból kettő kell. Én biztosan nem zárnám be őket 1 négyzetméternyi helyre, de ha sokat tudod őket kiengedni és foglalkozni velük, még jó lehet nekik.

Sünit is tarthatsz benne.

A hörcsög és a hozzá hasonló méretű kisállatok kiférnek a 2 cm-es drótvastagságon. Ha tudod sűríteni, akkor viszont mehet bele hörcsög, egér is, legalább azok jól éreznék magukat ekkora területen.

Patkány talán nem fér ki, de ebben nem vagyok biztos. Erre talán más tud válaszolni.

Pele, degu és hasonlók illetve a madarak magasabb ketrecet igényelnek.

Törpenyulat NE tarts ekkora ketrecben! Sokan 100x50-esben zárják, de ez gyakorlatilag állatkínzás, még ha mellé X órára ki is van engedve. A nyúlnak pontosan akkora a mozgásigénye, mint egy macskának. Ennyi erővel egy kismacskát is bezárhatnál oda. Ezenkívül a nyuszik a közhiedelemmel ellentétben egyedül nagyon nem érzik jól magukat, nem képesek teljes életet élni és az ember nem válik a társukká - nem véletlen, hogy a fejlettebb országokban törvény tiltja a nyulak egyedül tartását.

2016. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok hasznos tanácsot.Létezik egyáltalán olyan állat ami elfér benne.És nem kell átépítenem.Még a görög teknős jutott eszembe, de ezek után annak is kicsi.Valamikor régen vagy 10 éve tengeri malacokat tartottam benne.de ahogy kiöregedtek nem vetem új malackákat mert én is úgy gondolom hogy kicsi nekik.Mikor megvetem még bíztam az állat kereskedéseknek.A fressnapfszos eladó beszélt rá.Pedig nem is ezt vetem volna hanem egy hosszabbat ami ugyan kicsit keskenyebb volt de jóval hosszabb.Most már mindegy .
2016. febr. 10. 19:39
 10/13 Fodor Virág Viktória ***** válasza:
Szia.Nekem van törpenyuszim.A ketrec 1 méter hosszú,vagy egy picivel több,akkor a szélessége fél méter, a magassága vagy 60 cm. a tiéd is majdnem akkora ketrec.A legjobb számodra a törpenyuszi vagy tengerimalac lenne,amelyik neked szimpatikusabb.De én a törpenyuszit ajánlom,mert az jobban szelídíthető,és barátságosabb is.Ha naponta a törpenyuszid ki van engedve minimum egy másfél-két órát,akkor teljesen jó a ketrec,de ha még többet ki tudnád engedni,az a nyuszinak nagyon jó lenne.Nekem is nyuszim van,én MINDENFÉLEKÉPPEN NYUSZIT ajánlok neked.A nyuszi könnyebben tanítható szobatisztaságra is.Néha-néha előfordul egy két pisibaleset,ilyenkor szappanos langyos vízzel felörlöd a helyét,de még jobb ha ecettel.De utána amíg meg nem száradt egy két óráig még ne engedd oda a nyuszit,hogy ne tudja megnyalni véletlenül se a szappanos vizet,vagy az ecetet.A nyuszi ragaszkodó állatka is,és szeretettel teli.De NAGYON kell rá VIGYÁZNI ÉS GONDOZNI MEGFELELŐEN.A legjobb oltás ami egy évig jó mixomatozis(szúnyog,kullancs fertőzés ellen),és RHD ami (vérzéses betegség ellen).Mindkét betegség halálos is lehet.Sőt legtöbbször halálos,10ből 1 nyuszi élné túl.De mindenféleképpen a nyuszit ajánlom.
2016. febr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!