Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány centi átmérőjű legyen...

Hány centi átmérőjű legyen dzsungáriai hörcsög hörcsögkereke?

Figyelt kérdés

2016. febr. 13. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A pontos centit nem tudom megmondani, de 3-4 centivel nagyobb legyen az átmérő mint a hörcsög, amikor már elérte a kifejlett formáját !!
2016. febr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a háta ne görbüljön egy egész kicsit sem futás közben, mert ez tönkreteszi a gerincét és iszonyú fájdalmas is neki, de szerencsétlen a fájdalom ellenére is futni fog, mert más lehetősége nincs a mozgásigénye levezetésére (egy hörcsög egy éjszaka alatt 5 és 10 km közötti távot tesz meg).

Egy kifejlett törpehörcsög 6-11 cm hosszú. Az enyém kb. 9, úgyhogy most számoljunk 9 centivel. Ha az első válaszoló szerint cselekszem akkor a 12-13 cm átmérőjű kerék pont megfelelő lenne. Valahogy így festene:

[link]

vagy

[link]

Ez az, ami régen rossz, nagyon pici és szenved a hörcsög, még ha nem is látszik. Sokan nem látják, mikor görbül a hát. ha ezt valaki nem is veszi észre, akkor láthatja a testtartásból: rossz, ha a fejét felfelé kell tartani.

Valahogy így kellene kinézni a futásnak:

[link]

Na a lényeg, hogy 20 cm átmérőnél kisebb semmiképpen se legyen, a hivatalos állatvédők leírása szerint is ennyi a minimum a törpehörcsögnek. Az én törpémnek 25 cm van. Minél nagyobb, annál jobb.

Ami még fontos, hogy ne rácsos legyen, hanem fedett aljú a futórész, nehogy beakadjon a lába (sajnos viszonylag sok hörcsög sérül vagy hal meg így). Biztonsági okokból az egyik oldala legyen teljesen zárt, ne olyan, hogy át tudjon keresztbe szaladni rajta.

2016. febr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi!:) És erről a fajtáról mit gondolsz? [link]
2016. febr. 13. 21:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Rossz a link, egy csomó kereket mutat egyszerre.

Előzőnek teljesen igaza van, 20 cm átmérőjű legyen, és ne legyen rácsos a futófelülete! Az a jó, ami egyik oldalon van rögzítve a talphoz / ketrechez, mert ami két oldalt rögzít, az is balesetveszélyes.

Ha a népszerű "silent spinnerre" gondolsz, azt sajnos a dzsungik méretében nem gyártják.

2016. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem rossz a link, nálam egy jelenik meg, csak várni kell. :)

[link]

Viszont erről nem igazán van tapasztalatom. Annyi biztos, hogy nem görbül a háta. :)

2016. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. febr. 13. 21:52
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, most már én is látom:)

Állítólag csendes. Pár gazdi panaszkodik, hogy a hörije nem tudja, mit kezdjen vele. Van, amelyik höri "belejön", van, akié viszont egyáltalán nem használja.

Számomra fura, hogy kicsit féloldalasan kell rajta futniuk. Meg nagyobb alapterületet foglal el a ketrecből, mint a klasszikus fajták. Ami a legjobban aggaszt, az azonban az, hogy könnyen "lerepülnek" róla - egy csomó videó van róla, általában viccesnek találják, én viszont balesetveszélyesnek tartom. Nem szeretném, ha a hörim nekicsapódna a rácsanak / falnak / berendezésnek.

Amúgy a dzsuginak 17 cm-es kell belőle.

2016. febr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Jajj nem is gondoltam hogy lerelülhet róla, de így hogy belegondolok....

Inkább a klasszikust választom :) 20 cm-es legyen??

2016. febr. 14. 08:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen.

Egy oldalon rögzített, teli futófelületű, 20 cm átmérőjű legyen.

2016. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb a klasszikus kerék.

Csináltak egyébként egy tesztet, 5 éven át 60-70 hörcsögön tesztelgették a különböző kerekeket mindenféle szempont alapján (biztonság, zaj, könnyű tekerés, tisztítás stb.) és itt vannak az eredmények:

[link]

Bár német, nem tudom, érted-e. A legtöbbet Mo.-n is meg tudod rendelni vagy esetleg boltban is kapható. A lényeg, hogy a legbiztonságosabb az, ha mindkét oldalon van "fal" és ugye az egyik lukas, hogy ki-be jöhessen. Így ha nagyon belelendül a futásba, akkor sem esik ki vagy ilyesmi. De ha nem is mindkét oldala fedett, az egyik mindenképpen legyen az, illetve ugye a futófelület is zárt legyen, és minimum 20 cm átmérőjű legyen, ami azt jelenti, hogy nagyobb lehet, az csak jó, de kisebb ne. Túl nagy kerék nincs, illetve esetleg csak abban az esetben, ha fából van, mert egy 30 cm átmérőjű fakereket egy kis törpe lehet, hogy nem tud majd jól hajtani. Bár nekem a 25 cm átmérőjű fát a törpe tökéletesen hajtja.

2016. febr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!