Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mongol futóeger?

Mongol futóeger?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

szeretnek majd két egeret🐭🐭.

Tudnátok pár fontos infót mondani róluk ?

Tartasukkal etetesukkel gondozasukkal kapcsolatban.

Érdekelne az is hogy tudnak e 'szeretni' vagy inkább elfogadni egy embert .Jo persze tudom hogy nem tudnak úgy szeretni mint egy kutya ,de hogy elfogadnanak e ,pl.nem futnanak el ,elvennek a kaját a kezembol,nem harapnanak meg,vagy esetleg odajonnenek e hozzam ha beteszem a kezem stb...


Az állatkákat nem szeretnem allatkereskedesbol elhozni,mert a tenyesztokben jobban bízom ,tudnátok mondani tenyésztőket is.


Es meg egy kérdés lehet nekik berakni jatekot(labda csövek stb)?

Milyen Forgácsot(nagyobb ,kisebb)?

Szóval minden info érdekelne

Előre is köszönöm 🐭😊


2016. febr. 19. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Én kis forgácsot raktam neki, de persze kérdéses, hogy mi számít nagynak. Csöveket rakhatsz be nekik, azokat szeretik. Én mindig is kedves voltam velük, de sosem jöttek oda hozzám, ső néha ha simogattam őket, meg is haraptak (de nem voltak megrémülve stb). 1 illetve 1,5 év után döglöttek meg
2016. febr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ők azok az egerentyűk akiknek nem olyan erős tipikus egér szaga van. Nem olyan hogy belép a szobába és megcsap az egérszag. És egerek közül ők élnek a legtovább akár 3-5 évig is elélhet nem csak 1-2 mit a legtöbb pici rágcsáló.

Nekem van két hím egérkém, Márciusban lesznek itt egy éve. Soha nem harapott meg egyik sem. Ha kiveszem akkor szaladgál a kezemen meg a lábamon, nem áll meg folyamatosan mozgásban van szóval szeretgetni nem lehet őket. A kaját elveszik a kezemből de csak akkor ha a ketrecben vannak kint nem érdekli semmi csak megy amerre lát :D Emeletes ketrecük van. Van benne mókuskerék az egyik állandóan tekeri amikor ébren van a másik a rácsot rágja. Csöveken lehet feljutni az emeletre de gyakran csak lemászik a rácson. Mai eszemmel már terráriumba tenném őket mert nagyon sokat ásnak és minden nap kell porszívózni illetve felseperni mert kitúrják a forgácsot.

Körmüket nem kell vágni, fürdetni nem kell őket. Illetve csincsilla homokot lehet nekik venni, az a fürdő. A ragaszkodás az annyi ha benyúlsz hozzájuk nem szaladnak el nagyon kíváncsiak egyből oda mennek hogy megnézzék mi az, de ennél nagyobb kötődést nem tudtam velük kialakítani, bár nem mondom hogy nem lehet. Lehet csak én vagyok béna.

Én Budapestről hoztam őket mert sehol nem volt ahol lakom még állatkereskedésekben sem, azt mondták nincs rájuk igény mindenki degut vesz mert majdnem ugyan olyan. Ennyit erről hogy mennyire értenek az állatokhoz.

A legjobb forgács az ami nem poros. Meg ne legyen illatosított.

2016. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat .😊
2016. febr. 19. 21:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is tenyésztőt kerestem a napokban, de valószínűleg csak kereskedésben vannak már. :(
2016. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!