Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Allergia miatt, tartható a...

Allergia miatt, tartható a tengerimalac pollár takarón?

Figyelt kérdés
Itt olvastam a gyakorin.Valakinek válaszoltak olyat, hogy pollár takaró alatta ágybetéttel,alkalmas a tengeri malac elhelyezésére.a forgácstól vakarózom,de szeretnék tengerimalacot tartani.

2016. febr. 19. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Takarításhoz húzz gumikesztyűt és kész. Az nem jó? A malac jobban örülne a forgácsnak..............
2016. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem csak a takarítással van baj,sajna hanem az asztmámmal. Viszont van már két malacom akiktől amúgy semmi bajom.A forgács kiváltja a rohamom,és a vakarózást. fura mert a széna sem okoz allergiát nálam.Már többen ajánlották hogy szoktassam őket nyuszi WC-re.és ilyen poliészter takarót tegyek alájuk.Az esetleges balesetek elkerülésére pedig ágyalátétet használjak a takaró alatt.Csak kíváncsi voltam mások véleményére is.
2016. febr. 19. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Van aki fürdőszoba szőnyeget tesz a malackák alá, de azt hiszem hogy az alatt is van forgács hogy felszívja ami lefolyik, és a kakit meg le lehet róla seperni. Viszont tehetnél alá akkor fapelletet és úgy rá a szőnyeg, az nem poros. De csak magában fapelletet ne mert nem jó a malacka érzékeny talpának.
2016. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tegyél alájuk papíralmot fressnapfban lehet venni. A takarót megrághatják.
2016. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én írtam azt a választ a polár takaróról egy korábbi kérdésnél. Az én malacaim egy hónapos koruk óta ilyen polár takarón vannak. Most lesznek 6 évesek! A forgácsot azért sem szerettem, mert gyakran beleragadt a nemi szervükbe, és ez gyulladást is okozhat, ha benne maradt. Ezen kívül koszolt, és a malacok is mindig kitúrták maguk alól. Külföldön már évekkel ezelőtt is nagyon elterjedt volt ez a fajta megoldás, ha google-ban rákeresel, illetve van a www.gemon.ro tengerimalacos oldal fóruma, rengetegen használják ezt a fajta megoldást. Kezdetben a polár takaró alá pelletet tettem. Ez számomra nem volt jó megoldás, mert alatta a nedvességtől szétmállott, ráragadt a plédre, nekem így rosszabb volt mosni. És a pellet kemény volt, azért a pléd alatt is érződtek a kemény rudak. A forgács sem olyan jó nedvszívó, hogy a pléd alatt kellően fel tudja szívni a nedvességet, plusz hátránya, hogy nedves is marad. Csutkaalmot is használtam alatta (hasonló mint a pellet), de ez sem jött be. Így jutottam el a kutyapelenkához (vagy ágyalátéthez). Tiszta, egyszerűen használható, nem macerás. Nekem ez így bejött, de olvasgasd a www.gemon.ro ehhez kapcsolódó fórumát, kérdezhetsz is a tagoktól. Én sosem térnék vissza a forgácshoz. És az én malacaim egyszer sem kóstolták meg a plédet.
2016. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsónak így most megnyugodtam,utána nézek az ágy alátétnek is.takarom meg van több is azt még vennem sem kell.Nagyon szuper az oldal amit ajánlottál,az szem sokat nézelődök majd ott .
2016. febr. 19. 21:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, ez egy nagyon jó oldal! Sokat lehet onnan tanulni, és ha jól emlékszem olyan topic is van rajta, ahol a saját ketreceikről vannak fotók a tagoknak, és ott láthatod hogy kinek hogy néz ki a pléddel vagy a fürdőszobaszőnyeggel (mert ezt is többen használják) a ketrece. Sok ötletet lehet meríteni belőle. Sőt nekem többször volt olyan, hogy nem volt épp tiszta mosott plédem, és csak a kutyapelenkát/ágyalátétet raktam alájuk, és azt sem ették meg egyszer sem. A malacokra szerintem annyira nem jellemző a rágcsálás mint például a nyulakra. Legalábbis én ezt tapasztaltam a sajátjaimnál. Majd te is kitapasztalod hogy mi válik be nektek a legjobban, de szerintem nyugodtan próbáld ki ezt a plédes megoldást.
2016. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!