Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bele halhat egy nyuszi a...

Bele halhat egy nyuszi a szülésbe?

Figyelt kérdés
Van egy kb. fél éves lány nyuszim és ez egyik ismerősöm akinek szintén van egy nyuszija [bak] áthozta hozzánk és kapásból egymásnak estek volna [jó értelemben] de nem engedtem mert attól féltem,hogyha esetleg vemhes lesz bele is halhat a szülésbe.
2010. márc. 31. 15:19
 1/5 anonim válasza:
Az attól függ, hogy milyen idős a nyuszi. A szüléshez az ideális ha 8 hónap és 1év között van. Ha ennél idősebb, akkor a medencéjük ilyenkor már becsontosodik a nyusziknak és sokkal veszélyesebb a szülés..
2010. márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg belehalhat, de nem valószínű. Erősen írreális a félelmed.

A szülés a világ legtermészetesebb dolga, a szaporodás alapja. Mivel előfordulhatnak komplikációk, előfordulhat belehalás is. A nyulaknál ez nem valószínű, de néha előfordulhat.

Ha szertnél kicsiket, akkor szerintem ne ettől félj, Sokkal valószínűbb, hogy nem fogsz tudni helyet találni a kölyköknek. Akkor mit kezdesz velük? Levágod őket?

Ez sokkal fontosabb kérdés és inkább ezen gondolkozz, mint hogy belehal-e a nyuszid a szülésbe vagy sem.

2010. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tenyészérettek a nyuszik 7-8 hónaposan lesznek... nem valószínű, hogy belehal a szülésbe, az viszont előfordulhat, hogy nem foglalkozik a kicsikkel...

[link]

2010. márc. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyenlőre nem szeretnék kis nyuszikat,de majd lehet hogy igen...És a kicsiket ha lesznek,biztos hogy tudnám őket tartani valahol ^^
2010. márc. 31. 16:17
 5/5 anonim ***** válasza:
sajnos minden állat és ember belehalhat a szülésbe.
2010. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!