Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy aranyhörcsögöt...

Szeretnék egy aranyhörcsögöt de nem tudom milyen ketrecet vegyek neki ha lehet küldenétek linket hogy milyen ketrecet vegyek?

Figyelt kérdés

Mindenkit üdvözlök.


Én erre a ketrecre gondoltam [link]

Szerintetek ez jó lenne egy aranyhörcsögnek ?

Ha jó ha nem azért várom a linkeket előre is köszönöm a válaszokat.



2016. febr. 22. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de pl. a kereket le kéne cserélni, mert kicsi egy aranyhörcsögnek (27-30 cm átmérőjű kell neki) és az 5 cm átmérőjű csőbe is könnyedén beszorulhat, ha nagyobbacska. mindenesetre 26.000 Ft-rt nem éri meg. Fölösleges pénzkidobás. Jobbat, nagyobbat is szerezhetsz jóval olcsóbban. Viszont inkább ne ketrecet nézz, hanem terráriumot, akváriumot. A terrárium sokkalta jobb egy hörcsög számára. A terráriumban nem tud huzatot kapni, a szellőzése pedig bőven elég. Sokan gondolják, hogy befülled, de valójában ha felül rácsozott, jól áramlik a levegő, nincs probléma a szellőzéssel. A ketrec rácsai veszélyesek, könnyen beleakadhat, beszorulhat vagy leeshet, komoly sérülést is szerezhet. A terráriumból a forgácsot és egyebeket nem szórja ki és aligha szökik majd ki belőle, míg a ketrec nem túl szökésbiztos. A terráriumot takarítani is könnyebb, bár nehezen mozgatható a súlya miatt és nem is szedhető szét, de jobban tisztítható, könnyen kitörölhető, kimosható. A ketrec rácsait nem tudod rendesen tisztítani és az alja is gyakran bordázott, ami szintén megakadályozza a megfelelő tisztítást. Ezenkívül a hörcsögök általában rágják a rácsot. Ez egyrészt roncsolja a fogait, másrészt károsak a közben lenyelt festékdarabkák és nem utolsó sorban zajos, idegesítő. Továbbá a hörcsög alapjáraton földalatti üregekben él, járatokat ás, így érzi igazán jól magát. Jó elfoglaltság, megnyugtatja, biztonságérzetet kap, lefoglalja magát, koptatja a kis karmait, ezért érdemes vastag forgácsréteget (legjobb szénával keverve) biztosítani. Ezzel természetesebb közeget adhatsz neki.

[link]

A plexiből készült is nagyon jó megoldás, mert mindent tud, amit a terrárium, csak ráadásul könnyű, ezért jól mozdítható, bár tény, karcolódik, használódik, ellenben az üveggel. Általában drágább, mint az üveg. A ketrec meg dupla annyiba kerül, mint egy terrárium elkészíttetése, egyedi méretre csináltatása. Egy akkora méretű terrárium, mint a linkelt ketrec, az kb. 8000 Ft. Ha gondolod, tudok ajánlani terrakészítőket (szállítanak is).

Megjegyzem egyébként még jó tulajdonságaként, a terrárium szebben is néz ki, mint a ketrec, és jobban átlátható.

2016. febr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előzővel.

Egy aranyhörinek min. 100*40-es helyben gondolkoznék.

Én is a terráriumot javaslom (tolóajtóval, szóval NEM akváriumot). Ha mégis ragaszkodsz a ketrechez valamiért, és nem akarsz csináltatni terráriumot, akkor egy nyúlketrec megteszi.

2016. febr. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ragaszkodok a ketrechez de azt olvastam több oldalon is hogy befülled meg ilyesmik
2016. febr. 22. 23:23
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

A terráriumként használt akvárium tényleg rosszabbul szellőzik, de ha tolóajtósban gondolkodsz, akkor alul is van rajta szellőző, és ha csináltatsz, akkor oda és olyan méretű szellőzőt kérhetsz (bizonyos korlátok között), amilyet akarsz.

2016. febr. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szeritem nem rossz az a ketrec csak a kereket nagyobbra kell cserélni mindenképpen!


Én amúgy ezeket ajánlom még, nálunk ilyenek vannak:


[link]


[link]


[link]

2016. febr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki azt írja, befülled, az nem tartott még (teljesen rácsos tetejű) terráriumban állatot. Nem fülled be. Nem szellőzik rosszul. Persze nyilván az kell, hogy felülről teljesen nyílt legyen, mármint rácsos, ne csak egy kis részen és érje onnan levegő, tehát ne legyen fél centire fölötte egy polc.

Persze csináltathatsz olyan terráriumot, aminek az oldalán felül egy csíkban és a tetején is van szellőző, hasonlóan, mint pl. itt:

[link]

de igazából fölösleges.

2016. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csináltass terráriumot!
2016. febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!