Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap vettünk afrikai fehér...

Tegnap vettünk afrikai fehér hasú törpesünt és nem engedi magát megfogni?

Figyelt kérdés
Tegnap vettünk afrikai fehér hasú törpesünt és az állatkereskedésben a nő simán megfogta, a süni szelidnek tünt, még mondták is hogy ritkán ennyire szelidek. Mi már itthon nem birjuk megfogni, elkezd fújni begömbölyödik, és olyasmi hangot ad ki mint egy vízforraló :D folyton fúj. Nappal nem bántjuk, este próbáljuk de nem hagyja magát. Mit tegyünk? Ez normális? hogy probaljunk közeledni hozzá?

2016. febr. 27. 20:29
 1/4 anonim válasza:

Szia mi deguval voltunk így nem tudom normális-e

dee sztem elkell nyerned a bizalmát

a degunál één úgy csináltam hogy mikor enni adtam neki bent hagytam a kezem miközben evett

következő lépés a kezemből adtam neki ennit és ő elvette elfutott de a kezemet nem vettem ki had szokja

majd elöbb utobb már nem futott el a kajával

a harmadik lépés az volt hogy miközben evett a kezemből lassan a másik kezemmel hozzá értem először sípolt nagyon nem tetszett neki akkor elvettem majd ujra és ujra


és most már igényli hogy simogassam :)


szerintem ilyen bizalom játék az állat kereskedésbe a nő etette benne megbízott te egy vad idegen vagy számára aki kirángatta a megszokott környezetéből


mutasd meg a picinek hogy nálad jobb helye lesz :)

2016. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pár napig hagyni kell, hogy szokja az új helyét, utána lehetőleg minden este ugyanakkor kivenni és az öledbe tenni miközben filmezel, így megfogja szokni. Éjszakai állat, úgyhogy az is kiválthatja az ellenségeskedést, ha nappal, vagy az ő kelési idejéhez mérten túl korán keltitek fel. Mennyi idős? Fiú vagy lány?

Lehet még próbálkozni, hogy kézből adtok neki lisztkukacot, azt a legtöbb süni elfogadja.

2016. márc. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Myra Gergely ***** válasza:
Elöször nem is kell megfogni. Inkább beszélj hozzá,hogy megszokja a hangokat
2016. márc. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SÜNIKE21 válasza:
48 órát haggyj neki majd megszokja az új helyett. Ja és egy tipp tegyél az öledbe 1 törölközőt arra tedd a sünit ha nem akar barátkozni hajtsd rá a törölköző két szélét mert a sötét megnyugtatja és ezt próbáld meg néhányszor majd meg barátkozik veled. :D
2016. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!