Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény szét hordja az...

Vadászgörény szét hordja az ételt mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ketrecben etetem őket mindig nyers husival de elöbb utobb már a maradékot elrejtik és nem eszik meg késöbb 1-2 nap után retentő szaga van a romlott husinak

kézzel a maradékot amit látok kiveszem hogy hütőbe tegyem de néhányat nagyon ügyesen eltudnak rejteni a ketrcben


mit tudok tenni?

felügyeljem míg esznek?



2016. febr. 27. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Annyit kapjanak, amennyit megesznek egyszerre. Fennmaradó időben lehet előttünk száraztáp, ha aggódsz miattuk. A másik lehetőség, hogy ha van maradék (és látod), akkor nem kapnak újabb adagot, amíg meg nem eszik. Így valószínűleg marad annyi, hogy tudnak spájzolni, ezért csinálják.
2016. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Adj nekik kevesebbet enni. És ahogy az első is írta, ha félsz, hogy nem elég, tegyél nekik pluszban száraz tápot.
2016. febr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mekkora ketrecük van hogy nem tudod átnézni hova dugják a kaját benne?

Amúgy meg úgy etesd, hogy elé teszed a kaját, had egyen amennyit akar. Mikor viszont már látod, hogy dugdossa el, azonnal vedd ki, és onnantól kezdve ne kapjon a következő étkezésig. Kibírja simán, ragadozó állat, nem kell sajnálni. Mellesleg amúgy sem ajánlatos nyers húst bent hagyni a ketrecben pár óránál tovább, még akkor se ha nem hordják szét.

Én tápot nemigen hagynék mindig előttük, mert nagyon rá tudnak szokni. Anno ezzel rontottam el az egyik görényemet, aki most már csakis a tápot hajlandó megenni, a húsra fintorog bármilyen formában is kínálom neki.

A másik görényem meg cseles, mert tudja, hogy akkor kapnak kaját amikor játékidő van. Ezért mindig gyorsan le akarja tudni az étkezést azzal, hogy eldugdossa magának a húst, és majd amikor már kijátszotta magát akkor megeszi. Én nem ketrecben etetem őket, tehát azt nagyon nem tolerálom ha az ágy alá vagy a szekrény mögé iszkol egy darab husival. Azt szoktam csinálni, hogy lerakom elé, és ha már látom hogy szaladna vele azonnal elveszem tőle. Aztán a játékidő végén újra odaadom, akkor már meg szokta enni rendesen.

2016. febr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!