Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Előfordul hogy nem tudnak egy...

Előfordul hogy nem tudnak egy kisállatnál diagnózist felállítani az orvosok?

Figyelt kérdés

Ugyan van tünet, de semmilyen más kísérőtünet nincsen, adott egy vérzés ami olyan mint a menzesz, csak arra figyelek fel amikor összeken a terráriumában valamit az állat, ha pedig megakarom vizsgálni makulátlan a nemi szervek tájéka.


Ma vittem el őt, megnézték de rögtön nem tudták megmondani mi okozza az enyhe vérzést.


2016. márc. 2. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Még nagy állatnál sem mindig, pedig a haszonállatokat általában tanulmányozzák/tanulmányozták, de azért nem olyan "mélységben" és alapossággal,int az embert. Ami meg nem haszonállat, hanem csak úgy van a természetben, ott legfeljebb haszonállatokhoz tudnak hasonlítani valamit.
2016. márc. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, sőt. Nekem az a tapasztalatom, hogy ilyen esetben inkább találgatnak.

Egy törpehörimmel történt meg, hogy egyik napról a másikra bedagadt a szeme, de nem akármennyire, majd' kiugrott. Persze rohantunk vele az állatorvoshoz, aki közölte, hogy sima szemgyulladás, adott rá jó drága szemcseppet, plusz eltett 4000ft-ot a "vizsgálatért"...

A höri két napon belül megvakult, mire másik dokihoz vittük volna, el is pusztult.

Viszonylag fiatal volt szegényke, meg is fogadtam, hogy macskánál lejjebb nem adom, talán hozzájuk még értenek valamelyest... legalábbis merem remélni.

2016. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos előfordul, ezért kell több orvost is megkérdezni, ha érzed, hogy a tied csak találgat. Hozzáértő és tapasztalt orvossal vannak a legjobb esélyeid. Egyébként azért vannak vizsgálatok, hogy bizonyítsák a gyanút vagy éppen kizárjanak lehetőségeket.
2016. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Épp a múlt hónapban vittem állatorvoshoz a macskámat. Több kisállatokra szakosodott, köztük több évtizede praktizáló, jó hírű állatorvosnál is jártunk. Rengeteg vizsgálat, semmi diagnózis - pedig macskából sok van, "illene" érteni hozzájuk. Én nem tudom, az állatorvosin mit tanítanak, én csak ottani tankönyveket láttam, és meglepett, hogy mindig ez a sorrend: szarvasmarha - ló - sertés - juh - kecske. Kutya - macska valahol a sor legvégén, 3 mondatban:( A többi háziállatról ne is beszéljünk! Pedig egy átlagos állatorvos mégis kutyával, macskával meg más hobbiállatokkal találkozik a legtöbbet, haszonállatot keveset lát. Nem tudom, miért mégis azt tanítják akkora hangsúllyal.

Amikor a hullámos papagájom csőrét akartam kurtítani (szerencsére végül nem kellett), akkor az állatkertbe akartak küldeni, mert az már "egzotikus állat":(( Pedig minden utcasarkon lehet venni... Ugyanez a helyzet hörcsöggel, más kisemlősökkel, hüllőkkel is. El kellene az illetékeseknek gondolkozni az ilyesmin.

2016. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
előfordul, de az igazán jó orvosok ilyenkor mennek tovább. Érdemes lenne a fajra specializálódott dokit keresni neki és akkor talán neki hamarabb eszébe jut valami.
2016. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!