Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok segíteni a választásban?

Tudnátok segíteni a választásban?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy rágcsálót. Naponta tudnék vele foglalkozni nagy hely is lenne neki de egy egyedet szeretnék.Hörcsögöt nem szeretnék. Melyik fajta lenne az ideális? A válaszokat koszonom :)

2016. márc. 6. 22:07
 1/8 anonim válasza:

Szia! :)

Tudnám neked ajánlani a tengerimalacot, de mivel azt csak párban lehet tartani, így azt ki is húzhatjuk.Jó választás lehet egy aranyos kis nyuszi is vagy akár egy degu :) Sajnálom, hogy hörcsögöt nem szeretnél.Én nemsokára fogok egyet kapni... Remélem tudtam segíteni.Lécci írd meg mi mellett döntöttél.Ha bármilyen kérdésed lenne nyugodtan írj privit! :)

2016. márc. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyusziból se tarts egyet! Oké, hogy Mo.-n sokan azt mondják, lehet, de valójában nem jó nekik. Nem véletlenül bünteti törvény a jobb országokban a nyulak egyedül tartását. Tengerimalac is társas lény, szóval ő is kilőve, ugyanígy a pele, a csincsilla is. Degu, patkány, mókus esetleg? Az egér nem tudom, mennyire tartható egyedül. A süni nem rágcsáló, de mivel a nyúl is felmerült és a nyúl sem rágcsáló, akkor ajánlom még a sünt is.

Viszont jobb lenne, ha pontosabb adatokat adnál meg. Mégis mekkora a nagy hely? Mekkora az alapterület, mekkora a magasság és mennyit tudod naponta kiengedni? Mennyit tudsz rá költeni kezdőösszegként (állat, ketrec, kellékek...) és utána havonta a tartásra? Mekkora távra tudsz felelősséget vállalni érte? Hisz nem mindegy, hogy 2 vagy 12 évet él. Mennyit utazgattok, magatokkal tudjátok-e vinni vagy van aki gondoskodik róla vagy olyan állat kell, amit pár napra egyedül lehet hagyni megfelelő mennyiségű eledel mellett? Mit vársz az állattól? Akarod simogatni, játszani vele vagy elég ha csak nézegetni tudod?

2016. márc. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A rágcsálók közül csak a hörcsög tartható egyedül, minden más állat társas és egyedül tartani kínzás.


A degu 3 főtől, a csincsilla 2-3 főtől, nyuszi, tengerimalac is minimum egy pártól érzi jól magát.


A hely is befolyásoló lenne, mindegyik írt állatnak elég nagy hely kell... csincsillában két állatnak 100*60 alapterületen 100-120 cm magas ketrec, degunak 80*60-80 alapterületen 70 magas a minimum két állatra.

2016. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valszokat. A degu es a csikos fueger tetszik nekem a legjobban. Mindegyiknek le tudnatok irni az elonyeit es hatranyait? Szerintetek melyik szerethetobb. Naponta tudnek vele foglalkozni a penz es a hely nem akadaly.
2016. márc. 7. 15:17
 5/8 anonim válasza:

Szia!

Az 1. válaszoló vagyok.Ha az egér és a degu közt kéne választanom, akkor én a degura szavaznék.

Előnyei:

-Nagyobb teste van, így jobb érzés lehet vele játszani is.

-Nagyon kedves és szeretetre méltó állatka

-Ha jól van tartva akár 6 évig is elél (lehet, hogy még tovább is)

-Elég aktív jószág, így sosem lesz hiány a mókában,szórakozásban


Hátrányai:

-Elég nagy hely kell neki (de mivel azt írtad, hogy a hely nen probléma, így szerintem nem lesz gond)

-Párban kell tartani


Sajnálom, de több dolog most nem jut az eszembe!

Akár melyik mellet is döntessz, szerintem jó gazdija leszel! :)

2016. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Deguból minimum kettő vagy három kell, és bőven van vele tennivaló... :) Az ilovedegu.hu oldalt vagy az ugyanilyen nevű facebook csoportot javaslom, nagyon-nagyon jó 30 képes útmutatójuk van a degutartásról, ami az előnyöket-hátrányokat is tartalmazza :)
2016. márc. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom (3
2016. márc. 8. 17:14
 8/8 anonim válasza:

Melyik mellett döntöttèl?

(1. vagyok)

2016. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!